Multisportovní tým

Posláním Kalokagathia Aliance je spojovat specialisty z různých odvětví pro domácí i zahraniční závody družstev. Týmy pro jednotlivé akce sestavujeme s nadějí na přední příčky a především ze sportovců motivovaných podat na svém úseku co nejlepší výkon bez ohledu na momentální ztrátu nebo náskok na ostatní družstva.

Na každou příležitost dáváme dohromady úspěšné sportovní osobnosti a nadějné, mladší závodníky, kteří svou účastí, výkony a přístupem propagují myšlenku a název sportovní školy a stanou se tak následování hodným příkladem pro její budoucí absolventy. Výhledově by to měli být právě nejúspěšnější absolventi školy Kalokagathia Aliance, kteří budou v týmu také závodit.

Zaměřujeme se především na tradiční, oblíbené a sledované domácí akce a profesionální zahraniční závody. Velmi rádi přijímáme i pozvání na jednorázové nebo méně známé a zajímavé závody.

Partneři

Aktuality

Výsledky

2021

2020

2019

Plán nadcházejících akcí

Sledujte náš

Instagram

Po dvouleté pauze hned dvojitý úspěch na Bobr Cupu

Tradice každoročního MČR extrémních štafet v Litovli je po dvouleté pauze obnovena a Kalokagathia Aliance byla u toho.

Jen něco přes měsíc před konáním akce pořadatelé oznámili, že litovelský Bobr Cup se po dvouleté pauze bude opět konat. Zřejmě i proto bylo nakonec na startu pouze 60 týmů ve všech kategoriích. Naše Kalokagathia Aliance navazovala na svou premiéru a třetí místo mužů v celkovém pořadí v roce 2019. Tentokrát jsme vůbec poprvé sestavili pro jednu akci i druhý tým žen.

Z původního týmu zůstal jen kajakář Adam Satke, ke kterému se připojil biker Michal Kaněra a špičkový běžec Vítek Pavlišta. Štafetu žen rozbíhala Bára Macurová, vítězka kombinace na MS ve Skyrunningu, horské kolo vzala juniorská mistryně Evropy v shorttracku Simona Spěšná a na kajaku finišovala reprezentantka ve vodním slalomu a ve sjezdu na divoké vodě Martina Satková. Obě sestavy patřily mezi hlavní favority závodu, který se jel jako MČR extrémních štafet.

Úvodní disciplínou byl přespolní běh na 15 km jehož součástí bylo i pět brodů přes řeku, které v "závodě bobrů" nesmí chybět. Vítek i Bára trať běželi poprvé a moc nevěděli do čeho jdou. Bára se po uklouznutí během druhého brodu dokonce nedobrovolně koupala celá a Vítek na zkušenější bobry také v brodech lehce ztrácel.

Vítek doběhl na předávku ve vynikajícím čase 51:06, ale na fantastického Jáchyma Kováře ztratil i tak dvě minuty a předával na druhém místě. Bára přiběhla ve skvělém čase 1:01:50 což znamenalo jasné vedení o 6:24 min před druhou nejrychlejší ženou a 13. místo na úseku celkově. Rozjeté to tedy bylo velmi dobře.

Souboj Michala Kaněry a Jana Jobánka z vedoucího týmu na 25km bikovém úseku (i zde čekalo bobří brodění) se očekával vyrovnaný a napínavý, ale podle Michalových slov mu závod nesedl a na vedoucí příčku ztratil přes tři a půl minuty. Juniorce Simoně Spěšné, v 18 letech vůbec nejmladší účastnici letošního ročníku, se i přes technické problémy podařilo dojet a navíc najet dalších více než 9 minut na druhou nejrychlejší bikerku i na nejbližší soupeřky v soutěži týmů. Její čas 1:16:09 znamenal 19. místo v celkovém pořadí na úseku a jasně první mezi ženami.

Před závěrečným 6,5km úsekem na kajaku šlo oběma našim týmům o udržení celkové pozice a o co nejlepší čas na úseku. Kajakáři začínali několikasetmetrovým během k lodím včetně přeplavání řeky a následně pádlovali ve dvou okruzích proti proudu a zpět. Po každém okruhu vylézali z lodi na přeběh a brod řekou s lodí. Po druhém okruhu už jen skluz po malé rampě do cílového ramene řeky a cca 200m pádlování s výlezem na divácky atraktivní poslední skluz z velké rampy těsně před dojezdem do cíle.

Adam potvrdil skvělou formu a 100% nasazením stáhl přes minutu a půl z náskoku soupeřů, znovu vyhrál pořadí disciplíny v čase 31:49 a dovezl týmovou štafetu na druhém místě do cíle. Martina dojela v čase 35:54, což byl jasně nejrychlejší ženský výkon a dokonce 6. nejlepší v absolutním pořadí dohromady s muži. Ženská trojice tak dojela pro historicky první výhru Kalokagathia Aliance na Bobr Cupu v ženách a na celkovém 12. místě. Muži vylepšili minulé umístění o jednu příčku a už teď se těšíme, jestli se v příštím ročníku podaří posunout ješte o jeden stupeň.

Gratulujeme organizátorům k obnovení krásného závodu a všem skvělým soupeřům a zejména pak celkovým vítězům z ASS Brno E-Finance ve složení Jáchym Kovář, Jan Jobánek a Kamil Mrůzek. Letos byli jasně nejlepší.

Keep bobring :-)!

Celkové výsledky zde.

 

Hory Bory připisujeme do seznamu vyhraných štafetových běhů

Desetičlenný tým Kalokagathia Aliance na trase 330 km ze severu Beskyd až na Pálavu zvítězil v rekordním čase.

Připravujeme podrobnosti.

Opět v Mělníku na tradičním závodě, ale v novém formátu a s novým názvem Gigaczech

V jednodenní verzi Gigathlonu s novým názvem Gigaczech se zrodila nejtěsnější výhra sezóny 2022.

Originální švýcarský Gigathlon měl letos v červenci po více než dvaceti letech derniéru a s tou zanikla i známá značka. Jeho česká obdoba se tak přejmenovala na Gigaczech a změnil se i formát závodu z dvoudenního na jednodenní. Stejná zůstala krásná lokalita s centrem závodu přímo na náměstí v Mělníku a také všech pět sportovních disciplín zůstalo (silniční kolo, inline brusle, běh, plavání a horské kolo).

Náš tým Kalokagathia Aliance si zde odbyl premiéru v roce 2021, kdy skončil na druhém místě za několikanásobnými vítězi a skvělými sportovci z CSG Tri Teamu, kteří i letos byli favoritem závodu pětičlenných mixů zatímco sestava našeho týmu se kompletně obměnila.

V sobotu v 8:30 závod začal hromadným startem silniční cyklistiky. Vynikající Jonáš Vojtěch se postupně oddělil společně s Janem Dubcem z CSG Tri Team a celé druhé kolo už jeli pouze ve dvojici. Po 82 kilometrech předávali v depu prakticky současně (Jonáš pět sekund před soupeřem) a náš Pavel Brýdl vybíhal společně s jedním z nejlepších českých vytrvalců Vladimírem Marčíkem na 1,1 km krátký seběh jako spojka na trať inlinistů.
Na polabskou cyklostezku doběhli opět téměř stejně (tentokrát o pár sekund dříve CSG Tri Team) a předali inlinistkám. Naši štafetu přebírala Zuzka Kocumová a čekalo ji 25 km po rovině tam a zpět ve dvou "okruzích". I tuto trať ujely obě ženy společně a průběžně se střídaly v údávání tempa.
Po předávce opět Pavel Brýdl s Vladimírem Marčíkem vyrazili na první ze dvou "plnohodnotných" běžeckých částí, než předali u jezera Baraba, čekalo je prakticky rovinatých (kromě výběhu na náměstí :-)) 9 km. U jezera předali soupeři o jen 15 sekund dříve, ale Pavel evidentně nechal na trati mnohem více sil než Vláďa a to je čekala po odplavání stejná trasa od jezera do depa v Mělníku jen v opačném směru.
Na 2,4km plavání ve dvou okruzích v neoprenu Alena Benešová stáhla ztrátu na čelo už během prvních několika set metrů a dále už jen vynikajícím výkonem navyšovala náskok, který byl na předávce 2:30 min.
Pavel Brýdl měl před vynikajícím soupeřem sice náskok, ale čekalo se, že Vladimír poběží rychleji. To se sice potvrdilo, ale po doběhu do depa jsme předávali s velmi nadějnou ztrátou 1:10 min a před závěrečným 48km úsekem na horském kole byla naděje na výhru stále živá.
Vojta Bednarský začal velmi zostra stíhací jízdu a už v prvním ze čtyř okruhu smazal ze ztráty necelých 30 sekund a soupeře dále sjížděl. Už během třetího kola čelo zívodu dostihl a v průjezdu do posledního okruhu jeli bikeři z obou týmů společně. Po zhruba šesti a půl hodinách závodu přijeli oba finišmani společně pod závěrečné stoupání do cíle a mělo se rozhodnout právě zde. Byl to naštestí Vojta, kdo měl i po stíhací jízdě více sil na finiš a dojel do cíle na parádním prvním místě s náskokem lehce přes 30 s.
 

Radost po tak dlouhém, náročném a vyrovnaném týmovém závodě byla nepopsatelná :-). Moc děkujeme všem sportovcům i soupeřům za super výkony a pořadatelům za další skvělý ročník a věříme, že obliba jednodenní varianty Gigaczech v Mělníku bude rychle růst.
 

V nové sestavě obhájené vítězství na Xterra Czech v Prachaticích

Prachatický závod světového poháru Xterra se letos konal jako ME a Kalokagathia Aliance měla opět tým v soutěži štafet.

Počtvrté v řadě jsme sestavili silný tým pro závod štafet při světovém poháru v terénním triatlonu Xterra v Prachaticích. Jde o jeden z nejstarších a nejoblíbenějších Xterra triatlonů na světě, který bývá tradičně jedním z vrcholů domácí triatlonové sezóny.
V předchozích letech 2019, 2020 a 2021 se nám vždy podařilo vyhrát a chtěli jsme se o to pokusit i letos.
Oproti loňsku se tým kompletně vyměnil, když na plaveckou část nastoupil triatlonista Tomáš Svoboda, který dosáhl nejrychlejšího plaveckého času v prvních dvou letech. Na horském kole si odbyl premiéru v týmu bikový specialista Michal Kaněra a na náročnou běžeckou trať se připravil už několikanásobný člen týmu Pavel Štěpáník.
Na startu individuálního závodu byli i členové letošní vítězné sestavy na Vltavarunu Lukáš Kočař a Vojta Bednarský, kdy hlavně Lukáš patřil mezi hlavní favority individuálního závodu.

Plavecká část se narozdíl od předchozích let nemohla konat na Křišťanovickém rybníku a přesunla se na Ktišský rybník. Plavalo se 1500 m v teplé vodě bez neoprenů ve třech okruzích. Po každých pětistech meterech se vybíhalo na pláž a zpět do vody. Po celou dobu plavecké části byl na čele Jiří Fencl (člen našeho týmu při loňském vítězném Morava Runu :-)), který udával tempo a zároveň hledal cestu mezi stovkami pomalejších plavců, kteří startovali v předchozích vlnách (o 2 min a 4 min dříve). Tom se držel v závěsu za ním a využíval plavání v háku a cestu, kterou si Jirka proklestil na velmi přeplněné trase. Při přeběhu do depa k předávce cyklistům se Tom pokusil Jirkovi nastoupit, aby předával první, ale Jirka Fencl si to nenechal líbit a sprint do depa těsně a zaslouženě vyhrál. 
 

Cyklisté tedy vyráželi na svou 33km dlouhou a náročnou trať současně. Zkušený Michal Kaněra se zhruba po 1. kilometru osamostatnil na čele závodu a v první části cyklistiky dojížděl závodníky Age Groups, které už plavci nestihli předplavat. V druhé polovině cyklistiky už měl Michal téměř celou trať pro sebe a zkušenou jízdou navyšoval náskok o další minuty. Do 2. depa na náměstí v Prachaticích dojel s obrovským náskokem a po 1:28 hod na trati předával osamoceně štafetu Pavlovi Štěpáníkovi.
 

Přestože měl Pavel naprosto luxusní náskok a pro běžce jeho kvalit stačilo závod jakkoliv doběhnout, neodfláknul ani metr a stoprocentním nasazením na celé trati dosáhl vynikajícího času kolem 44 minut.

I na počtvtré jsme mohli oslavit výhru na krásných jihočeských tratích. Na žádném domácím ani zahraničním závodu jsme nebyli čtyřikrát po sobě jako tydy v Prachaticích a z tohoto pohledu by se dalo říct, že je to jedna z našich nejoblíbenějších akcí. Bohužel zájem ostatních týmu o tenhle závod z nějakého nám neznámého důvodu postupně opadá, tak doufáme, že se v příštích letech bude dál konat.

V individuálním závodě zvítězil Artur Serrieres a Lukáš Kočař doběhl na skvělém, ale trochu smolném 4. místě. Zato v Shorttracku se mu už podařilo vyhrát a k tomu mu moc gratulujeme.

Vítězná premiéra na RunCzech Pražské štafetě 2022

V konkurenci 899 týmů Kalokagathia Aliance zvítězila ve štafetě 4 x 5 km ve Stromovce v perfektním čase 1:01:40!

Oblíbená RunCzech pražská štafeta se konala po tříleté pauze a místa na startovní listině byla vyprodána už více než týden před závodem. Konkurence devíti set čtyřčlenných týmů byla nejpočetnější ze všech akcí, na kterých jsme zatím startovali a čekal nás tak největší štafetový závod v historii týmu.

Běželo se 4 x 5 km na místy velmi úzké trati ve Stromovce s jedním stoupáním v délce necelého kilometru a následným seběhem k předávce na Výstavišti. Naši štafetu rozbíhal triatlonový reprezentant ČR a nováček v sestavě Jan Volár, který se hned od startu oddělil od zbytku statrovního pole. Na předávku doběhl s náskokem fantastických 37 s  na druhý tým v pořadí Adidas Runners Speed. Jeho čas 14:27 byl jasně nejrychlejším úsekem celého závodu. Přestože první úseky měřily o něco méně než 5 km (asi o 100m cílovou rovinku) tak byl Honzův čas na kopcovité trati mimořádný.

Jako druhý vybíhal Lukáš Olejníček a i on se svým časem 15:24 (tentokrát už poctivých 5 km) byl na kopcovité trati nejrychlejší ze všech druhých úseků. Náskok týmu tak zvýšil o další více než dvě minuty a ke konci svého úseku už začal dobíhat o kolo nejpomalejší z devíti set běžců jiných štafet. Když předával na dalšího nováčka v týmu Pavla Kubričana tak už bylo jasné, že třetí a čtvrtý úsek už bude pro naše běžce spíše než o rychlých časech o proplétání se v davu mnohem pomalejších sportovců. To se potvrdilo, ale i Pavel podal na "slalomové" trati vynikající výkon, když dosáhl času 15:48. Finišman Pavel Štěpáník měl trať zdaleka nejzahuštěnější a časem 16:01 donesl štafetu do cíle na suverénním prvním místě v čase 1:01:40.

Druhý nejlepší tým v pořadí (nutno podotknout, že s jednou ženou v sestavě) Adidas Runners Speed doběhl se ztrátou 3:21 min. Jako třetí se ztrátou dalších třech minut finišovali OTC Vlčáci, vítězové květnového Vltava Runu v kategorii devítičlenných týmů. 

Na pražské štafetě jsme si tak užili další vítěznou premiéru na novém závodě a pokusíme se to v budoucnosti zopakovat.

Článek Tomáše Nohejla zde.

Oficiální výsledky.

250 Český Ráj v traťovém rekordu

Běžecká štafeta osmičlenných týmů Českým Rájem s přídomkem "nejkrásnější závod" se povedla na jedničku.

Necelé dva týdny po vítězném Vltava Runu se tým Kalokagathia Aliance sešel znovu na startu dalšího štafetového běhu. Tentokrát pouze v osmičlenném složení, kdy pouze dva běžci (lyžař Míroslav Rypl a vrchař Jan Janů) byli čerstvými posilami. Zbytek sestavy František Linduška, Pavel Brýdl, Michal Suchý, Lukáš Olejníček, Jiří Csirik a Pavel Štěpáník byl připravený na souboj o první místo.
Hlavními soupeři v celkovém pořadí měli být lonští vítězové Why not? a náš nesilnější soupeř z Vltavy Winehouse.cz.
Loňský nejrychlejší výkon činil cca 17:30 hod a byli jsme připraveni, že na stupně vítězů bude potřeba zaběhnout hluboko pod 17:00.
Tým Winehouse nakonec k závodu nenastoupil a tak jsme podle nahlášených predikcí předávek a doběhu do cíle vybíhali ze Sedmihorek samostatně v poslední "vlně" ve 22:30 večer. Přesně 30 min po týmu Why not?.
Taktika byla jasná, po loňském bloudění se soustředit na dobrou navigaci a první noční úseky běžet s rezervou. I přes to jsme od prvních úseků pomalu navyšovali náskok na nejbližší virtuální pronásledovatele. Jeden z nočních úseků byl vypsán jako zvláštní prémie a našemu Mírovi Ryplovi se podařilo dosáhnout druhého nejrychlešího individuálního času.
Po svítání a během druhé rotace už náskok začal pravidelně a výrazně nárůstat a naším cílem se postupně stalo doběhnout tým Why not? o 30 minut a potkat se tak s nimi přímo na trati.
To se nakonec nejen podařilo, ale dokonce jsme náskok navýšili až na více než 40 minut v cíli. Výrazně k tomu přispěli i Lukíš Olejníček, který v rámci svého úseku vyhrál královskou etapu a Pavel Brýdl byl v dalším vloženém individuálním úseku těsně druhý, když při výběhu na Kozákov mu na vítěze scházelo nepatrných 13 s.
Celkový vítězný čas 16:17 hod se bude vylepšovat opravdu těžko, protože mnoho rezerv ke zrychlení už jsme opravdu neměli. Běžci i podmínky na trati byli opravdu perfektní. I druhý tým v cíli, vítězové prvních dvou ročníků Why not? se od loňska zlepšili o více než 30 min sportovní kvalita celé akce tak jde výrazně nahoru. V budoucích letech určitě budeme zvažovat další účast. Je to mimořádně hezký a dobře zorganizovaný závod, jehož jediným slabším místem je krátký časový odstup od Vltavarunu a pro týmy, které chtějí zvládnout obě akce, je to dost náročné.

Děkujeme všem členům týmu za vynikající víkend.


Kompletní výsledky

Video ze závodu na youtube.

Rekordní třetí výhra na Vltava Runu

Týmu Kalokagathia Aliance se jako prvnímu v historii podařilo vyhrát ve třech sezónách po sobě.

Potřetí za sebou jsme měli v plánu pro sezónu i štafetový běh dvanáctičlenných týmů Vltava Run, ale tentokrát poprvé v jeho tradičním květnovém termínu. 360km trasa ze Zadova do Prahy včetně 35 předávkových míst byla prakticky stejná jako loni, ale výhodou jarního vydání bylo více denního světla a teplejší slunečné počasí.

V dosavadních osmi ročnících byli nejúspěšnějšími týmy Beermental, Winehouse a Kalokagathia Aliance, všichni se dvěma výhrami v celkovém pořadí. Třetí výhra v řadě by pro nás tedy znamenala stát se nejúspěšnějším týmem v krátké historii závodu, což byla kromě obhajoby prvního místa další motivace navíc.

Od loňska se náš tým opět trochu obměnil. Hlavně atleti specialisti nemohli být v týmu kvůli kolizi termínů s atletickou extraligou, ale nahradili je čeští reprezentanti v triatlonu jako Lukáš Kočař, František Linduška nebo Jan Čelůstka. Zbytek sestavy tvořili zkušení běžci, vítězové minulých ročníků a pouze dva nováčci v týmu triatlonista Vojta Bednarský a skyrunner Tomáš Hudec. Útok na náš loňský traťový rekord 22:31:24 byl určitě reálný.

Jako tradičně jsme "základní tábor" měli na Lipně odkud postupně odjižděla všechna tři závodní auta na svoje první úseky a po nich se vracela zpět na Hotel Element, kousek od předávky v  Lipně nad Vltavou. Zázemí v hotelu jsme měli perfektní i díky dobrému jídlu v restauraci Stodola, díky masérce Hance Bubníkové a díky lymfatickým kalhotám Reboots. To vše dohromady spolu s novými kompresními ponožkami a podkolenkami CEP pro každého běžce a pro každý úsek tvořilo ideální podmínky pro maximální výkony.

Je to až neuvěřitelné, ale vše od startu v sobotu v 15:00 až do cíle závodu v neděli ve 13:36 šlo vše hladce a podle plánu. Drobné svalové indispozice se dařilo řešit, přepálení tempa na některých úsecích a malé ojedinělé potíže na trati neznamenaly žádné významné ztráty a postupně se náskok na pronásledovatele navyšoval. První rotaci jsme zakončovali s náskokem okolo 8 min, během druhé přibylo daších cca 12 min a během třetí rotace dokonce 15 min a celkový odstup na druhý tým (Winehouse) byl v cíli pohodlných 35 minut. Cílový čas 22:36:03 sice nestačil na rekord, ale to nám v cíli vůbec nevadilo a slavili jsme výhru.

Každá vítězná série jednou skončí, ale uděláme maximum pro to, aby v roce 2023 ještě pokračovala.

 

Více o závodě zde a zde.


Kompletní výsledky. Video ze závodu na týmovém kanálu youtube.
 

Poprvé na horské štafetě v Polsku a hned vítězně

Sztafeta Górska, 75km závod tříčlenných družstev horským terénem. Kudowa Zdrój (POL)

Kousek za česko-polskými hranicemi nedaleko Náchoda v lázeňském městečku Kudowa Zdrój. Právě tady je každoročně v dubnovém termínu centrum víkendového běžeckého festivalu, jehož hlavním závodem je sobotní 75km dlouhá horská štafeta, rozdělená do tří úseků.

Závod začal hromadným startem v 6:30 ráno a do prvního, nejdelšího úseku se vydal známý horský běžec Ondra Fejfar. Od zbytku startovního pole se brzy oddělila nejrychlejší trojice a zvyšovala svůj náskok. Kromě Ondry tam byl další Čech Jan Nápravník běžící za "BK Náchod" a Polák Roger Karwaczynski za "Karkonošský oddíl". Za chladného počasí s jemným mrholením nebo sněžením překonali běžci v úvodní etapě 29km s celkovým stoupáním 1547 m a klesáním 1273 m. Ondra Fejfar předal štafetu na vrchu Hvězda v čase 2:44:42 s těsným náskokem jedné minuty a šesti sekund před BK Náchod. Třetí tým průběžného pořadí ztrácel přes deset minut.

Dominik Sádlo už svůj úsek dobře znal. Trať 21,8 km se stoupáním 1210 m a klesáním 1120 m už běžel v předchozích ročnících a vždy z toho bylo celkové vítězství. Dominikovi jeho úsek příliš nesedl pro střevní potíže, ale i tak doběhl na předávku do Karlówa na prvním místě a také on navýšil náskok na pronásledovatele o další minutu a čtyři sekundy.

Vše měl ve svých rukou a nohou finišman a trojnásobný vítěz závodu z dřívějších ročníků Pavel Brýdl. Svých 24 km se stoupáním 1049 m a klesáním 1416 m zvládl perfektně a i když se v úvodu etapy náskok snížil i na 1:30 min, tak v cíli byl první Pavel, který stejně jako Ondra a Dominik navýšil náskok o další minutu. Celkový čas 6:31:15 říká o náročnosti trati všechno a tříminutový rozdíl v cíli byl doslova nepatrný.

Moc gratulujeme i soupeřům ke skvělému výkonu, díky kterému to byl mimořádně napínavý zážitek pro všechny. Na třetím místě doběhl nejlepší polský tým se ztrátou 46 minut.

Pořadí v cíli:

1. Kalokagathia Aliance 6:31:15 (Ondřej Fejfar, Dominik Sádlo, Pavel Brýdl)

2. BK Náchod 6:34:22 (Jan Nápravník, Ondřej Volák, Vítězslav Šolc)

3. Karkonošský oddíl 7:17:52 (Roger Karwaczinski, Piotr Jochymek, Piotr Pazdan)

Kompletní výsledky

web závodu

Kalokagathia Aliance poprvé na Krkonošské 70

Ondra Moravec, Zdeněk Vítek, Martin Jakš, Míra Rypl a Kuba Gräf se dali dohromady pro legendární závod hlídek v běžeckém lyžování.

Krkonošská 70 je jedním z nejstarších běžkařských závodů hlídek v Evropě a pro ročník 2022 se nám podařilo sestavit mimořádně silný a zároveň zajímavý tým složený z reprezentantů a medailistů z nejvýznamnějších světových soutěží včetně MS a OH.

Biatlonisté Ondra Moravec a Zdeněk "Bleky" Vítek se spojili se specialisty na běžecké lyžování Martinem Jakšem, Mírou Ryplem a Kubou Gräfem. Pro některé to byl návrat k soutěži po dlouhé závodní pauze nebo po ukončení profesionální kariéry.

V sobotu 12.3. vyběhla naše pětice za krásného počasí na 70km kopcovitou trať hned v první vlně v 8:00 spolu s dalšími favority VSK MFF UK a s vítězi posledních šesti ročníků z Kasper Swix Teamu. Po několika úvodních kilometrech si naše parta vytvořila jasný náskok a pak už jen udržovala pravidelné "pohodové" tempo a kontrolovala náskok před nejsilnějšími pronásledovateli. Na občerstvovacích stanicích vznikaly i velmi milé a komické situace, kdy během jídla a pití se kluci stíhli i fotit s dobrovolníky na trati :-). 

Ke konci závodu se náskok sice o něco ztenčil, ale i tak to stačilo na prádní čas 3:42:45 hod a na celkovou výhru s náskokem 2:15 min před skvěle jedoucími VSK MFF UK na druhém místě a před Kasper Swix Teamem, který dojel třetí se ztrátou jen 8:59 min na čelo.

Krásnější zakončení zimní části sezóny jsme si ani nemohli přát a už teď se těšíme na jarní běžecké akce. Moc děkujeme pořadatelům a všem sportovcům za nezapomenutelný víkend.

Kompletní oficiální výsledky

Video ze závodu na kanálu youtube.

Článek Krkonošského Deníku

Článek Trutnovinky.cz

 

Sezónu 2022 otevíráme vítězně na Ještěd Skyrace 24 Winter

Nový rok jsme odstartovali netradičně hned v lednu čtyřiadvacetihodinovým běžeckým závodem pětičlenných štafet na Ještědu

Hned v úvodu roku 8.1. ve 12:00 odstartoval v areálu skokanských můstků závod Ještěd Skyrace 24 hodin, jehož cílem je individuálně nebo v týmu dokončit v časovém limitu 24 hodin co nejvíce jedenáctikilometrových okruhů s výběhem na vrchol Ještědu (celkové převýšení 650m) a návratem zpět na předávku.

Tým Kalokagathia Aliance sestavil silnou pětici s přáním pokusit se překonat hranici 19 dokončených okruhů, což byl dosavadní traťový rekord. Jako první vybíhal úspěšný skyrunner Pavel Brýdl následovaný Jiřím Csirikem a Michalem Suchým, který v sestavě zaskočil na poslední chvíli stejně jako Drahomír Randa. Jako poslední vždy zakončoval každou rotaci triatlonový reprezentant Lukáš Červenka.

Očekávali jsme jeden z nejnáročnějších závodů, na kterých jsme zatím byli a to se potvrdilo. Nejen vysoký počet okruhů, které čekaly každého běžce (minimálně čtyři) a velké převýšení, ale hodně sil ubýralo i mrazivé počasí a silný vítr ve vyšších polohách. Nedostatek spánku a ztížená orientace v nočních úsecích už je standard i na jiných, podobných akcích. Jednodušší to bylo naopak v tom, že okruh byl stále stejný.

Nakonec jediným naším členem, který absolvoval pět okruhů byl Pavel Brýdl a i když po jeho doběhu ještě zbýval čas 1:15 hod do konce závodu a bylo možné dokončit ještě okruh č. 22, do posledního okruhu už další běžec nenastoupil a necháváme si rezervu pro zlepšení na některý z příštích ročníků. 

Jsme moc rádi, že se nám podařilo otevřít sezónu objevením dalšího skvělého týmového závodu a navíc vítězně. Na Ještědu jsme určitě nebyli naposledy a zdejší skvělou atmosféru v centru závodu po celou dobu konání akce si užijeme ještě někdy příště. Možná v letním vydání :-).

Absolutní pořadí v cíli:

1. Kalokagathia Aliance - 21 okruhů

2. O 106 - 18 okruhů

3. Trailpoint Animalzz - 18 okruhů

 

Kompletní výsledky.

Vlog ze závodu.

 

Zakončení úspěšné sezóny na krásnem štafetovém běhu 250 Český Ráj

Teprve druhý ročník běžeckého závodu osmičlenných štafet na krásných a náročných tratích v Českém Ráji.

V pátek 17.9., pouze 5 dní po Vltava Runu, odsartoval v kempu Sedmihorky 2. ročník dalšího štafetového běhu. Trať měřila necelých 250 km pohádkovým prostředím Českého Ráje. Osm běžců v každém ze 77 startujících týmů si rozdělilo 24 různě dlouhých a různě obtížných úseků. 

Náš tým startoval za tmy v poslední vlně v pátek ve 22:00 společně s loňskými vítězi Why not?.

Jiří Csirik a Josef Soukup už měli v nohách Vltava Run stejně jako nováček v sestavě Vít Doležal, který ale Vltavu běžel za Poko Running Team (Na Vltavarunu celkově 5.). Dalšími běžci byli reprezentant v triatlonu Tomáš Svoboda a reprezentanti v moderním pětiboji David Kindl, Jakub Maleček, Matěj Lukeš a Jan Toman.

Určitě jsme pomýšleli na první příčky v celkovém pořadí, ale hned na prvním úseku jsme ztratili téměř 7 minut a od té doby jen stahovali ztrátu. Téměř vždy, když už se zdálo, že ztrátu doženeme, nás potkalo bloudění na trati a odstup se znovu zvýšil. Takto to šlo prakticky celý závod až do sobotního odpoledne a odstup na poslední předávce byl pouze 2 minuty a poslední 15 km dlouhý úsek měl být zajímavým a dramatickým vyvrcholením souboje o výhru.

Do cíle nakonec doběhl jako první obhájce z loňska tým Why not? a až osm minut za ním náš vyčerpaný a zklamaný finišman.

Naši soupeři skvěle využili lepší znalost tratí a našich chyb, kterých bylo až příliš a zaslouženě vyhráli. Už nyní plánujeme na tento závod návrat v příští sezóně a věříme, že si reputaci napravíme. Jako zakončení sezóny jsme si hezčí závod vybrat nemohli. Svým prostředím a kvalitou organizace určitě patří 250 Český Ráj mezi nejlepší sportovní akce u nás.

Pořadí v cíli:

1. Why not? 17:32:46

2. Kalokagathia Aliance 17:41:02

3. Postřižinský kecky 18:37:00

Kompletní oficiální výsledky zde.

Video ze závodu na našem kanálu youtube.

Více informací o závodě 250 Český Ráj.

 

Vltava Run 2021 - Obhájené první místo a vylepšení vlastního rekordu Kalokagathia Aliance

Po roce jsme se znovu vrátili na start Vltava Runu v ještě silnější sestavě.

Po loňské vítězné premiéře na největším a nejstarším šafetovém běhu u nás se od našeho týmu opět očekával útok na nejvyšší příčky. 

Loňský člen Karel Zadák tentokrát sestavil svůj vlastní 2BWINNER Team s ambicí pódiového umístění a několik dalších členů se ze zdravotních nebo jiných důvodů nemohlo aktivně zapojit. I přesto se podařilo získat několik výjimečných posil z řad nejlepších domácích běžců jako je Viktor Šinágl nebo Damián Vích. Z Viktorovy tréninkové skupiny se přidal i Jan Halberštát, který už měl zkušenosti z letošního vítězného Morava Runu. Další "dráhař" Jan Sýkora byl po roce opět připravený pomoci týmu k obhajobě stejně jako Lukáš Olejníček, Jiří Csirik, Miroslav Rypl, Petr Šťastny a Martin Borák. Na poslední chvíli potom zaskakovali Pavel Štěpáník a Josef Soukup. Velmi zajímavou posilou byl Vít Hlaváč, účastník letošních olympijských her v Tokiu na trati 50 km chůze.

Sestava byla tedy velice silná a predikce průběhu závodu a času v cíli byla o několik desítek minut rychlejší než náš loňský traťový rekord.

Startovali jsme ze Zadova v sobotu 11.9. v poslední vlně v 16:00 spolu s dalšími favority závodu WINEHOUSE.CZ (loni druzí) a 2BWINNER TEAM Karla Zadáka. Trať s cílem v Praze-Bráníku měřila přes 360 km a byla rozdělena do 36 úseků. Každý člen tedy běžel třikrát.

V prvních čtyřech úsecích jsme se drželi v kontaktu se soupeři, ale od páté předávky už se náš náskok začal výrazněji navyšovat a běželi jsme na trati sami. Teprve po setmění jsme začali čím dál tím častěji dobíhat dříve startující týmy a na trati i na předávkách bylo více lidí. Nakonec jsme postupně předběhli na trati 268 týmů. Pouze 5 jich bylo v cíli o něco dříve. Cílový čas 22:31 je o 12 minut rychlejší než náš loňský výkon a je tak novým traťovým rekordem. Přesto máme rezervu, protože na jedné z ranních předávek jsme se zdrželi na přejezdu autem a ztratili tak zbytečně dlouhých 12 minut.

Pro příští ročník tak máme teoreticky potenciál na další zrychlení a pokusíme se závod vyhrát potřetí v řadě, což se ještě žádnému týmu nepodařilo.

Absolutní pořadí v cíli:

1. Kalokagathia Aliance (22:31:24)

2. WINEHOUSE.CZ (23:26:20)

3. 2BWINNER TEAM (24:05:22)

 

Video ze závodu je zde na youtube.

Kompletní oficiální výsledky zde.

První místo na prvním ročníku závodu Morava Run

Smíšený tým Kalokagathia aliance doběhl první i v absolutním pořadí.

První ročník nového štafetového běhu podél řeky Moravy odstartoval v sobotu 14.8. v Dolní Moravě a každý tým čekalo 30 úseků v celkové délce přes 270 km s cílem u Lanžhotu. Až na jednu výjimku ve druhém úseku byla celá trať téměř po rovině nebo mírně klesala a úseky měřily v průměru 9 km. V porovnání s jinými závody tohoto typu měl být Moravarun nejsnazší.

Náš tým startoval v kategorii dvanáctičlenných smíšených týmů, ale jako vždy s ambicí závodit o první místo v absolutním pořadí. Sestavu tvořili David a Tomáš Svoboda, Jirka Csirik, Lukáš Olejníček, Míra Rypl a Martin Borák, kteří už měli několik zkušeností z podobných akcí s naším týmem. Naopak nováčky v týmu i na štafetových závodech byli běžec Jan Halberštát, triatlonista Jirka Fencl a tři reprezentantky v moderním pětiboji Bára Rajnoch, Anna Roubíčková a Aranka Chalupníková. Poslední členka týmu, pětibojařka Alice Lencová, bohužel vypadla ze sestavy pouhý den před startem a nepodařilo se už sehnat náhradu. Proto jsme startovali pouze v jedenácti.

Dalším oslabením pro nás byla i zdravotní indispozice Míry Rypla, který ale zabojoval a odběhl alespoň jeden úsek ze třech plánovaných. Zbylých pět uvolněných úseků se rodělilo mezi zbytek týmu a mohli jsme odstatrovat. 

Na trať jsme vybíhali jako úplně poslední tým v sobotu ve 12:00 a hned od prvních předávek jsme rychle stahovali týmy, které už byly na trati. Během odpoledne se udělalo poměrně nepříjemné vedro a potkalo nás hned několik drobnějších i vážnějších zdržení kvůli orientaci na nepříliš pečlivě značené trati. I přes to jsme nijak výrazně neztráceli na naši předzávodní predikci předávek a drželi jsme hned od startu první místo až do cíle, kam jsme dobíhali v 6:41 ráno jako první v čase 18 hod 41 min. Druhý nejrychlejší GIS Team doběhl v čase 20 hod 18 min a třetí v absolutním pořadí byla Banda z povodí Desné za 21 hod 5 min.

Video ze závodu můžete shlédnout na našem kanálu youtube.

Kompletní výsledky naleznete zde.

Závod poznamenala tragická událost, kdy na osmém úseku zemřel jeden z běžců týmu Šneci na útěku Vít Poskočil.

Přispět rodině Vítka můžete zde.

Vítězná štafeta na MS v kvadriatlonu v Týně nad Vltavou

Tým Kalokagathia Aliance si připisuje další výhru v závodě štafet v rámci MS v kvadriatlonu.

V sobotu 26.6. se v Týně nad Vltavou konal tradiční závod v kvadriatlonu, který měl letos status mistrovství světa na středních tratích.

Nad samotným konáním akce visel ještě na jaře otazník, ale pořadatelé se nakonec rozhodli akci uspořádat. Počtem účastníků to byl možná nejslabší ročník za poslední léta, ale i tak jsme sestavili silný tým pro závod štafet tak, aby byla šance na obhajobu prvního místa. 

Na úvodním 1500 m dlouhém plavání ve Vltavě jsme měli Tomáše Svobodu, triatlonového reprezentanta a několikanásobného mistra světa v kvadriatlonu mezi jednotlivci. I přes příjemné letní počasí byly při teplotě vody 21°C povoleny neopreny a trať bylo rozdělena do dvou okruhů. Tomáš Svoboda od startu navyšoval náskok a předával na prvním místě Jirkovi Ježkovi, nejúspěšnějšímu paralympionikovi a bývalému profesionálnímu cyklistovi.

Cyklistika měřila 36,5 km a trať mezi Týnskou loděnicí a Neznašovem se jela celkem pětkrát tam a zpět včetně prudkého kopce před neznašovskou otočkou. Každý další okruh byl těžší a těžší a teplota vzduchu stoupala, ale Jirka Ježek udržel pozici a předával kajakářovi na prvním místě.

Kajakáře Davida Samce ze Zbraslavi čekalo 8 km ve čtyřech okruzích. Nováček v našem týmu a zároveň nejmladší člen štafety nezaváhal a skvělým výkonem kontroloval vedení v závodě až do předávky pro reprezentanta v běžeckém lyžování a olympionika Miroslava Rypla. Závěrečných 10 km po rovinaté trati podél Vltavy probíhal cebtrem závodu v každém ze tří okruhů s úsměvem a v pohodě. Tradiční závěrečný průběh cílem a protnutí cílové pásky si už Míra vychutnal s celým týmem.

Moc příjemná a úspěšná domácí akce nás navnadila a zvažujeme účast na dalším letošním kvadriatlonu v maďarském Kaposváru na konci července. Půjde opět o závod mistrovství světa, ale tentokrát na dlouhých tratích (4 - 90 - 20 - 21).

 

Dovršený vítězný hattrick na Xterra Czech

Tým Kalokagathia Aliance navázal na výhry ze sezón 2019 a 2020 a zvítězil potřetí v řadě.

Poprvé se Kalokagathia Aliance představila v závodě Xterra Czech v Prachaticích v roce 2019, kdy byl závod zároveň mistrovstvím Evropy. Sestavě Tomáš Svoboda na plavání, Marek Rauchfuss na MTB a David Svoboda na běhu se podařilo poprvé vyhrát a začít tak tradici našich účastí na tomto výjimečném závodě. V roce 2020 se náš tým změnil pouze na pozici bikera, kterým byl Karel Zadák a tým obhájil prvenství.

Pro letošní ročník se tým kompletně změnil. I když nikdo z našich sportovců nebyl na akcích Kalokagathia Aliance nováčkem. 1500m plaváním (tentokrát bez neoprenu) rozjížděl reprezentant v olympijském triatlonu Franta Linduška a předával na prvním místě bikerovi Petrovi Šťastnému. Ten si poprvé, po dvou běžeckých štafetách Vltavarun a Run Labe Run, "užil" 33 km své nejsilnější disciplíny, kterou je horské kolo. Svoje dovednosti a skvělou kondici potvrdil a předával na prvním místě poslednímu členovi štafety Jirkovi Csirikovi, který si v pořádném letním vedru vychutnal společný průběh cílovou bránou a následnou zaslouženou "koupačku" v kašně na prachatickém náměstí.

Moc děkujeme organizátorům za další skvělý ročních české xterry a už teď víme, že budeme chtít být i dalších ročnících :-).

Po závodě Run Labe Run slavíme vítězný vstup do sezóny 2021

Těsnou výhrou v napínavém štafetovém běhu ze Špindlerova Mlýna do Děčína otevíráme novou sezónu.

Rok 2020 jsme zakončili výhrou v traťovém rekordu na krásném štafetovém běhu Run Berounka Run, kde si v šesti úsecích rozdělilo šest členů týmu přes 130km dlouhou trasu podél Berounky do Prahy. Po dlouhé závodní pauze měla naše týmová sezóna začínat obhajobou výhry na Vltavarunu, ale protože organizátoři závod (stejně jako loni) přesunuli z května na září, zvolili jsme náhradní variantu, kterou byl Run Labe Run. Skvělí pořadatelé, které známe právě z Berounky se naštěstí zorganizování akce v plánovaném termínu nezalekli a mohli jsme si zazávodit.

Závod byl rozdělen do 36 úseků v celkové délce 380 km podél Labe se startem pod sjezdovkou Svatý Petr ve Špindlerově Mlýně a s cílem v Děčíně. Dvanáct běžců našeho týmu tvořilo sedm zkušených štafetářů z Vltavy a Berounky (Jirka Csirik, Míra Rypl, Petr Šťastný, Karel Zadák, Filip Žižka, Lukáš Olejníček a David Svoboda) a hned pět nováčků (Fana Linduška, Dominik Chlupáč, Martin Pargač, Filip Bukovjan a Bára Macurová). Filip, Martin a Bára byli posilami z týmu Karla Zadáka 2BWinner, který v září na Vltavarun postaví svou vlastní silnou dvanáctku. 

Závod podél Labe je stejně jako Berounka co do počtu účastníků mnohem komornější než Vltava, ale i tak odstartovalo solidních 70 týmů. Kvalita největších soupeřů v závodě o přední příčky byla ale zdaleka nejvyšší, na kterou jsme zatím narazili. Tým Winehouse (druhý z poslední Vltavy) znatelně posílil a tým Vysočina Running (obhájce prvenství z loňska) aspiroval na výkon o několik hodin lepší než před rokem.

Hned od prvního úseku Petra Šťastného jsme šli do mírného vedení, které narůstalo až k osmi minutám náskoku a opět se střídavě ztenčovalo i pod dvouminutovou hranici. Na 380 km jsme se tak s Winehousem přetahovali doslova o desítky sekund na každém úseku a pořadí se mohlo každým úsekem změnit. Mohlo, ale nezměnilo :-). Náskok jsme udrželi až do Děčína a vyhráli jsme s náskokem pouhé jedné minuty a padesáti osmi sekund v traťovém rekordu 23:30:30 a to i přesto, že v poslední rotaci jsme nechali odpočívat vyčerpaného Petra Šťastného, za něhož vzal statečně úsek navíc Jirka Csirik. I třetí tým Vysočina Running byl v cíli hluboko pod hranicí loňského nejlepšího výkonu.

Moc děkujeme Mírovi Kutému a dalším pořadatelům za uskutečnění skvělé akce a soupeřům za to, že nás svými vynikajícími výkony nutili až do konce nepolevovat. Takové výhry si vážíme o to více.

Už teď se těšíme na Vltavarun a další napínavý a vyrovnaný týmový souboj.

Výsledky:

https://runlaberun.cz/vysledky/

Hilding Anders bude naším partnerem i pro sezónu 2021

Navštívili jsme showroom a sklad našeho partnera Hilding Anders v Hořicích a vybrali si ty nejlepší matrace.

Velmi nás těší, že naším partnerem zůstává i pro rok 2021 Hilding Anders, společnost, jejíž značky pokrývají komlpetní vybavení pro zdravý spánek. Protože právě spánek je velmi důležitou součástí regenereace sportovců a výběr postele a matrace významně ovlivňuje celkovou výkonnost.

V Hořickém showroomu jsme zkoušeli například matrace Tropico a kontinentální postele Spirit a na novou matraci se už těšíme. 

https://www.hildinganders.com/markets/czech-republic/cs/vyrobky-a-znacky

Rekordní Run Berounka Run 2020

Vyhráli jsme šafetový běh podél Berounky z Plzně do Prahy Run Berounka Run v traťovém rekordu 9:06 hod.

Po úspěšném Vltavarunu a po zrušení plánovaného Bobr Cupu jsme se doslova na poslední chvíli, čtyři dny před startem přihlásili na "RunBerounkaRun". Jedná se o nový štafetový běh v délce 130km podél řeky Berounky, rozdělený do šesti úseků od 19 do 24km v krásné, ale kopcovité krajině. Každý běžec běží pouze jednou a vše se dá stihnout za denního světla. Náš tým startoval v pořadí Jirka Csirik, Vláďa Srb, Filip Žižka, David Svoboda a zakončovali dva vynikající nováčci v týmu David Vaš a Lukáš Červenka.

Startovali jsme od Boleveckého rybníka v poslední nejrychlejší vlně v 7:00 společně s dalšími favority závodu včetně týmu Vysočina Running, vítězů letošního závodu podél Labe "RunLabeRun" a už na první předávce jsme měli čtyřminutový náskok na čele, který postupně narostl až na 54 minut v cíli. Náš čas 9.06 hod je výrazným vylepšením traťového rekordu, který loni při prvním ročníku stanovili běžci z týmu Ironstars Beroun. Nutno dodat, že celý závod se velmi významně zrychlil a loňský nejlepší čas překonalo prvních 14 týmů a to i přes nepřízeň počasí v podobě vytrvalého deště a bláta na trati.

Bylo to pro nás velmi příjemné zakončení týmové sezóny a jsme moc rádi a vděční organizátorům všech akcí, na kterých jsme byli, že se nebáli v letošním roce svoje akce nezrušit a mohli jsme se ukázat aspoň někde. Děkujeme.

Vítězná premiéra týmu na Vltavarunu

Při první účasti si připisujeme výhru v traťovém rekordu na největším štafetovém běhu u nás.

O víkendu 19.-20. září se konal už sedmý ročník největšího a nejznámějšího štafetového běhu podél Vltavy ze Šumavy do Prahy. Vltavarun měřil letos 367km a startovalo se jako tradičně na Zadově a finišovalo v Praze Bráníku.

Tým Kalokagathia Aliance závodil v kategorii 9-12 běžců, kteří si rozdělili celkem 36 úseků. Náš dvanáctičlenný tým sestavovaný v průběhu celé sezóny (původní termín byl 9.5.) startoval v sobotu jako úplně poslední v 16:00 společně s dalšími dvěma favorizovanými týmy, kterými byly podle predikce předávek KadlaKadla Ladies a obhájci loňského prvenství Winehouse.cz.

Už od prvního úseku jsme se s mírným náskokem zařadili na průběžné první místo a velmi lehce náskok narůstal až na konečných 24min v cíli. Na takto dlouhý závod je to rozdíl poměrně malý a do posledního úseku nás tým Winehouse, svým skvělým výkonem nutil nepolevovat. I zásluhou silných soupeřů jsme tak doběhli v traťovém rekordu 22:49:51.

Velká únava, velká radost a velký dík organizátorům, že to nevzdali a akci uspořádali v náhradním termínu.

https://www.youtube.com/watch?v=dpNIL-i54lU

Olympijský běh

16. září se konal v desítkách měst po celé zemi další ročník Olympijského běhu. Po naší úspěšné loňské účasti v Praze ve Stromovce, kdy Tomáš Svoboda vyhrál a brácha David byl třetí v hlavním závodě na 10 km, měl náš tým zastoupení i na letošním ročníku.

Tentokrát se akce konala za ideálního počasí v Oboře Hvězda a na výběr byly dvě tratě. Kratší měřila 4,6km v jednom okruhu a delší 9,2km ve dvou okruzích. Děti mohly běžet závody na 100m, 500m nebo 1km.

Kalokagathia Aliance měla hned trojnásobné zastoupení. Michal Frydrych z tréninkové skupiny pětibojařů Davida Svobody skončil druhý na kratší trati za vynikajícím středotraťařem z Dukly Praha Lukášem Hodboďem a Tom Svoboda si závod zaběhl mimo soutěž jako tempový vodič pro skupinu běžců s cílem 25 minut. David Svoboda také letos běžel mimo soutěž hlavní závod na 9,2km, ale rozhodl se na nic nečekat a do cíle doběhl první.

Na startu nechyběl ani další několinásobný člen týmu Kalokagathia Aliance, paralympijský vítěz Jirka Ježek, který běžel kratší trať a společně s Tomem a Davidem pak předával ceny nejrychlejším běžcům ve všech kategoriích.

Běh pro útulky ve Stromovce

Znovu po roce jsme měli zastoupení na Běhu pro útulky. Trasu 5 km odklusal David Svoboda a brácha Tom obešel trasu 1 km. Doporučujeme příští ročník každému, kdo má rád psy :-).

https://auttalk.cz/cs/runaut/

RunAut 2020 a týmový double

V Oboře Hvězda se konal už druhý ročník charitativního běhu RunAut na podporu Nadačního fondu Auttalk, který podporuje rodiny starající se o autisty. Na trati 4 km doběhl první Michal Frydrych, který patří do skupiny mladých moderních pětibojařů Davida Svobody. V běhu na dvojnásobnou vzdálenost skončil první i další zástupce týmu Kalokagathia Aliance Tom Svoboda. Děkujeme organizátorům za velmi příjemnou sportovní akci a těšíme se na další ročník.

https://auttalk.cz/cs/runaut/

Po roce opět na Prague City Swim

Opět po roce jsme se zúčastnili charitativního plaveckého dne na Střeleckém ostrově v Praze na podporu pacientů s ALS. Tentokrát bylo mnohem teplejší a příjemně letní počasí. Akce začínala už po deváté hodině dopoledne a kromě hlavního závodu okolo celého ostrova se plavalo i na vzdálenost 600 m a pro děti 200 m. Odpoledne se konaly i závody na paddleboardech pro jednotlivce i týmy. Hlavní závod vyhrál stejně jako loni specialista a závodní plavec Jiří Landsmann a druhé místo obhájil Tom Svoboda se ztrátou 24 sekund těsně před olympioničkou Simonou Kubovou (Baumrtovou). Závod byl na čelních místech mnohem rychlejší a vyrovnanější než loňský a i když jde o charitativní plavání, všichni se snažili předvést důstojný výkon. David Svoboda obsadil 7. místo (také stejně jako minule :-)). Celý den byl mimořádně povedený a už se těšíme na další ročník, pro který snad sestavíme za Kalokagathia Alianci i šestici pro týmový závod paddleboardistů.

Prvenství na Xterra Czech v Prachaticích obhájeno!

Po loňské týmové premiéře v terénním triatlonu na ME Xterra v Prachaticích se našemu týmu ve složení Tomáš Svoboda, Karel Zadák a David Svoboda povedlo obhájit první místo v závodě štafet i letos.

Na rozdíl od loňska závod neměl statut Mistrovství Evropy, ale vzhledem k tomu, že to byla téměř jediná Xterra v letošním kalendáři světové série a zrušeny byly i závody ME a MS na Havaji, tak konkurence v individuálním závodu se sešla naprosto vynikající.

Náš tým se částečně změnil, když na bikový úsek nastoupil místo Marka Rauchfusse zkušený dlouholetý reprezentant v terénním triatlonu Karel Zadák. Plaveckým úsekem stejně jako loni rozjížděl kapitán Tomáš Svoboda a během finišoval bratr David Svoboda.

Plavecká část se konala v chladné vodě (17°C) Křišťanovického rybníka, což je nejvýše položený rybník v ČR. Po 1500m dlouhé plavecké části s povolenými neopreny, rozdělené do dvou okruhů s krátkým přeběhem předával Tom štafetu na prvním místě Karlovi Zadákovi s více něž 20 s náskokem na nejbližšší pronásledovatele. Karel pak jedním z nejlepších výkonů dne napříč všemi kategoriemi náskok udržel a dokonce navýšil i přes to, že musel na trati opravovat defekt. Ve druhém depu na náměstí v Prachaticích tak předával štafetu Davidovi s pohodlným náskokem. David už první místo velmi solidním během na vyhlášené, obtížné trati udržel a tým mohl oslavit výhru společným průběhem cílové rovinky. 

Moc děkujeme organizátorům, za to, že se v tomto roce akci podařilo uspořádat a těšíme se na další ročník.

Slavíme stříbrnou premiéru na Gigathlonu

Tento víkend na české verzi Gigathlonu (klasický švýcarský Gigathlon se letos nekonal) byl pro nás hned z několika pohledů premiérový. Po dvoučlenných, tříčlenných a čtyřčlenných závodech jsme pro kategorii "team of five" sestavovali zatím největší tým o pěti členech. Navíc poprvé v týmu jsme měli i dvě ženy a poprvé jsme závodili na dvoudenní akci. Gigathlon se skládá z plavání, jízdy na inlinech, horském kole, silničním kole a běhu. Tým jsme sestavili tak, že oba dva dny šli všichni členové týmu stejnou disciplínu. Triatlonista Tomáš Svoboda plaval, bývalá běžkyně na lyžích a pozdější úspěšná specialistka na překážkové běhy Petra Veselá přijala výzvu a jela na inlinech. Vynikající triatlonista (10. z MS Xterra triatlonu na Havaji) a bývalý reprezentační veslař Karel Zadák jel na horské kole a silniční kolo jela Zuzka Boháčová. Oba dva dny uzavíral reprezentant v běhu do vrchu a skyrunner Ondra Fejfar. Kromě prvního 2km plaveckého úseku hned v úvodu prvního dne, kdy Tomáš Svoboda předával štafetu s malým náskokem, držel tým po zbytek závodu skvělé druhé místo až do cíle. Byl to parádní víkend i díky tomu, že nepříznivá předpověď počasí především na neděli se nakonec nevyplnila a doufáme, že na akci v příštích letech opět nebudeme chybět.

Tým Kalokagathia Aliance startuje sezónu 2020 v Maďarsku

ME ve sprint kvadriatlonu Kaposvár (HUN), 1. místo

plavání (0,75 km) - Tomáš Svoboda

cyklistika (20 km) - Jiří Ježek

kajak (4,6 km) - Matyáš Moudrý

Běh (5 km) - David Svoboda

Prague City Swim, další výzva pro Kalokagathia alianci!

Pár slov o projektu

Prague City Swim je unikátní projekt, který poprvé zavítal do Prahy. Závod navazuje na Amsterdam City Swim, který se koná na kanálech v Amsterdamu a v Londýně. 

 Cílem projektu je spojit stovky plavců, kteří chtějí prostřednictvím plavání přispět na výzkum vývoje léku proti doposud nevyléčitelné nemoci ALSA",  říká Monika Kertová, manažerka projektu.   

 

Hurá do Vltavy!

Startovalo se v sobotu ze Střeleckého ostrova. Pravda, nebylo zrovna ideální plavecké počasí, protože voda měla jen okolo 15 °C, ale i tak se na start postavilo 69 plavců. Velký obdiv mají 4 odvážlivci s onemocněním ALSA s asistencí týmů plavců. „S bráchou jsme plavali hlavní trať kolem celého ostrova v krásném prostředí historického centra Prahy. Nutno podotknout, že naše role zde měla nejen sportovní, ale i společenský rozměr. Stali jsme se tvářemi závodu a proto naše výkony byly mimo soutěž. I tak byl Tom celkově druhý a já doplaval na sedmém místě hned za úspěšnou reprezentantkou v plavání Simonou Baumrtovou-Kubovou“, říká David.

Nejen pro plavce

Úplnou novinkou bylo zařazení nové kategorie závodu, a to plavba na paddleboardu kolem Střeleckého ostrova se stejnou délkou tratě (cca 1200 m) , kde startovala i Štěpánka Hilgertová). 

Krásný závod a hlavně pro " DOBROU" věc! Mrkněte Více na www.zsalsa.cz

Světový pohár v Quadrathlonu, Křetínka

Prvním závodem na sprinterských vzdálenostech začal v sobotu 18.5. letošní Světový pohár v Quadrathlonu. Za tým Kalokagathia aliance se postavili na start dva závodníci. Loňský vítěz závodu a obhájce celkového prvenství ve světovém poháru z předchozích dvou ročníků a mistr světa v této disciplíně Tomáš Svoboda. Druhým naším startujícím byl David Kotrč, mistr světa i Evropy ve štafetě Kalokagathia aliance z předchozích dvou let, pro něhož to byl první individuální start v Quadrathlonu.

Plavecká část byla z důvodu chladné vody (13,8°C) zkrácena z původních 750m na polovinu, ale zbytek závodu už proběhl na obvyklých vzdálenostech 20km cyklistiky, 4,5km na kajaku a závěrečných 5km běhu.

Tomáš Svoboda obhájil pozici favorita a s náskokem téměř čtyř minut si bez problému zajistil letošní první výhru. David Kotrč při své premiéře obsadil vynikající třetí místo a náš tým tak zaznamenal cenný pódiový double. Oba závodníci si připsali první body do Světového poháru 2019.

Tomáš Svoboda bude závodit hned příští týden na MS ve středním Quadrathlonu v anglickém městečku Brigg, kde bude obhajovat druhé místo z loňského MS. Davida Kotrče uvidíme znovu až v domácím závodě ME na středních tratích v Týně nad Vltavou 22.6. Pro toto domácí ME už sestavujeme opět co nejsilnější tým pro závod štafet.

Team running – 1. kolo ČP 2019, Praha

První letošní týmovou akcí bylo první kolo Českého poháru v týmovém běhu ve smíchovském parku Portheimka. Každý čtyřčlenný tým běží trať půlmaratonu rozdělenou do šestnácti úseků, kdy se jednotliví členové mohou libovolně střídat s jedinou podmínkou, kterou je absolvování alespoň dvou úseků každého jednotlivce.

Kalokagathia aliance startovala dnes na Den vítězství ve velmi silném složení. Závod rozbíhal triatlonový reprezentant Tomáš Svoboda, jako druhý běžel atlet z Dukly Praha a specialista na střední tratě Jan Friš, třetí úsek byl obsazen jeho kolegou z Dukly Janem Sýkorou a finišoval moderní pětibojař David Svoboda. Naše štafeta vedla od první předávky a v dalších úsecích už náskok jen navyšovala. Loňský traťový rekord jsme vylepšili o více než osm minut na 54:14. Trať byla sice o něco kratší, ale náskok na soupeře a loňské vítěze byl více než dvě minuty.

Příští kolo pětidílného seriálu proběhne v plzeňském Škoda sport parku v sobotu 1.6. a náš tým nebude chybět.

http://www.bezvabeh.cz/clanek/6290-kalokagathia-vitezi-formace-dvojcat-svobodu-ovladla-prvni-zavod-serialu-tymovych-pulmaratonu

ITU Multisport World Championships

Součástí probíhajícího Multisportovního mistrovství světa 2019 jsou populární disciplíny jako Cross Triathlon, Aquathlon, Duathlon a Long Distance Triathlon.

Už v úterý 30.5. dosáhl Lukáš Kočař po vynikajících výkonech ve všech disciplínách Cross Triathlonu na fantastickou bronzovou medaili v elitní mužské kategorii. Člen naší loňské štafety Kalokagathia aliance, který jako cyklista pomohl týmu k titulu mistrů Evropy ve středním Quadrathlonu tak dosáhl svého nejlepšího individuálního výsledku v kariéře. V sobotu ho ještě čeká v Pontevedře další start v ITU Long Distance Triathlonu.

Dnes se konal závod MS v Aquathlonu (1km plavání + 5km běh), který byl mimořádně kvalitně a početně obsazený, protože šlo nejen o medaile, ale i o body do světového rankingu, z něhož vzejde obsazení závodu na podzimních World Beach Games, jejichž je Aquathlon součástí. Tomáš Svoboda dosáhl vynikajícího šestého místa, které ho momentálně posunuje na první místo světového žebříčku v Aquathlonu a World Beach Games by ho tedy neměly minout.

Na začátek sezóny dva perfektní výkony a výsledky. Těšíme se na další starty.

Team running – 2. kolo ČP 2019, Plzeň

Na druhé kolo českého poháru v týmovém běhu nastoupila Kalokagathia aliance s malou změnou v sestavě. Jan Friš, soustředící se na pondělní individuální start v hlavním závodě na 1500m v rámci Memoriálu Josefa Odložila přenechal místo pro reprezentanta v moderním pětiboji a jednoho z nejlepších běžců v tomto sportu Jana Kufa. Ten hned na prvním úseku potvrdil vynikající formu z posledních dnů, kterou ukázal už minulý týden na domácím závodě SP v Praze a předával s pohodlným náskokem jasně na prvním místě Honzovi Sýkorovi. Na třetím úseku přebíral vždy Tomáš Svoboda a na čtvrtém jeho bratr, moderní pětibojař David Svoboda. Náskok opět narůstal s každou předávkou a v cíli z toho bylo jasné prvenství opět v traťovém rekordu.

Příštím kolem bude srpnový závod na Lipně a vzhledem k tomu, že do celkového pořadí seriálu v týmovém běhu se počítají tři nejlepší výsledky z pěti závodů, může si naše aliance zajistit s předstihem celkové prvenství. Stačí opět vyhrát.

http://www.bezvabeh.cz/clanek/6319-kalokagathia-znovu-vitezi-v-tymovem-pulmaratonu-ted-v-plzni 

Vzdali jsme hold běžecké legendě a vyhráli Zátopkovu 10

Zátopkova 10, běžecký závod, nesoucí jméno největší legendy vytrvalostního běhu všech dob. Muže, který na jedné olympiádě v Helsinkách 1952 vyhrál 5 km, 10 km i maraton.

“Závod je pro mě i “bráchu “ srdcová záležitost. Okouzlující místo s nádechem sportovní historie, která člověka obklopí a pohltí, místo, kde Emil Zátopek trénoval“, říká David.  "S Tomem jsme startovali ve štafetě na 2 x 5 km a doběhli jako první. Já jsem zde navíc skvěle oslavil svoje 7. narozeniny Olympijského vítěze“, dodává.

Závody jako je tento mají pro naši Kalokagathia alianci specifický rozměr. První ročník tohoto podniku běžel David Svoboda (3. místo), druhý ročník Tomáš Svoboda (1.místo + traťový rekord) a letošní ročník byl týmový (1. místo), společně ve štafetě.

Těšíme se na příští rok!

https://www.zatopkova10.cz/

Objevovat podniky, jako je XTERRA, i to je cíl Kalokagathia aliance.

XTERRA European Tour se v sobotu 17. srpna 2019 vrátila do Zittau, slavného města, které se může pochlubit některými z nejstarších budov v celé Evropě. Jde o další podnik, který nám přirostl k srdci to především, díky Michalovi Pilouškovi, praotci XTERRA v České republice, jež XTERRA CZECH TOUR v roce 2004 zakládal. Tým Kalokagathia aliance se již postavil na start nedávného ME v Prachaticích. Nutno podotknout, že terénní triatlon nás “baví“. Rozmanitá příroda, skvělá parta a sportovní zážitky.

 

Nicméně pro Zittavu jsme postavili štafetu ve složení:

- plavání 1000m - Tom Svoboda

- bike 30km - Vláďa Karásek (..byl to celé tentokrát jeho nápad, všiml naší štafety v Prachaticích)

- běh 10km kross - David Svoboda

 

Konkurence byla početná, na start se postavilo cca 100 štafet včetně několika velmi ostřílených specialistů. „Neskromně řečeno, vedli jsme od startu až do cíle a vyhráli o 10 minut. Tom byl z vody první asi o minutu, Vláďa zajel na biku druhý nejrychlejší čas a já na běhu taky druhý čas o 10 s za prvním“, říká David.

 

Podařilo se nám tak získat pro tým Kalokagathia aliance další první místo, ale nebylo to lehké. Museli jsme všichni pěkně makat...

Těšíme se z vítězství a zdravíme z Německa! Těsně za hranicemi se cítíme "skoro" jako doma...

Kalokagathia aliance slaví Olympijský den 2019

Kalokagathia aliance slaví Olympijský den 2019

Olympijský den připadá celosvětově na 23. června, přičemž historie tohoto dne sahá až do roku 1894, kdy byl založen Mezinárodní olympijský výbor. Na počest této události se každoročně pořádá oslava radosti z pohybu a sportovních aktivit všeho druhu, která probíhá různým způsobem po celém světě.

Každá země si oslavu uzpůsobí svému prostředí. V některých zemích probíhá celý týden, jinde pouze v jeden den. Pořádají se volejbalové turnaje nebo třeba veslařská klání. U nás se v rámci Olympijského dne pořádají pod záštitou Českého olympijského výboru běžecké závody pro všechny věkové kategorie, a to už od roku 1987. První ročník tzv. Olympijského běhu startoval legendární Emil Zátopek.

K Praze se v průběhu let přidávala i další města, až postupně akce narostla do současných 81 závodů, čímž se stala vůbec největší běžeckou událostí na našem území. V jeden den, přesně v jeden čas letos vyběhlo 75 tisíc běžců po celé České republice ať už jako součást hlavních závodů, ve školních bězích nebo v rámci individuální výzvy v běžecké aplikaci. U nás se tedy slaví především běžeckými závody vždy nejbližší středu k termínu výročí vzniku MOV. Letošní ročník Olympijského běhu proto připadl na 19. června.

„Zlatý běh“ v pražské Stromovce měl na startu i úspěšné zástupce týmu Kalokagathia aliance, když Tomáš Svoboda zvítězil v běhu na deset kilometrů a jeho dvojče David doběhl na stejné trati celkově třetí. Při Olympijském běhu navíc pomáhá každý běžec svou účastí i České olympijské nadaci, které je David patronem. Z každého startovného jde část na podporu sportování dětí, kterým v tom brání nedostatek finančních prostředků. Nadace takto dokáže pomoci dalším mladým sportovcům k plnění jejich snů.

Olympijský den jsme tedy oslavili s ostatními sportovci poctivým pohybem, účastí na akci pro děti během sportovního dne ZŠ ve Štětí, ale také pomocí mladým nadějím prostřednictvím ČON. Byl to krásný den a už teď se těšíme na příští rok!

Tým Kalokagathia aliance startoval na Lipně s Jirkou Ježkem a má zlato!

Naplňujeme poslání naší aliance a radujeme se z týmového vítězství.

Posláním naší aliance je týmový – sportovní duch. Proto je Český pohár v týmovém běhu podnikem, kterého se velmi rádi účastníme. Nejen to, David Svoboda je také tváří tohoto, unikátního závodu, kde soupeří čtyřčlenné týmy a běží se půlmaraton rozdělený na 16 okruhů. Každý člen pak musí absolvovat alespoň dva okruhy. „Jde o soutěž, kde nevítězí pouze výkon, ale i správně zvolená strategie a efektivní komunikace. Závod, který je plný napětí, adrenalinu, ale i zábavy“, říká ředitel Martin Dvořák.

Vyhráli jsme již potřetí – máme radost!

Naše štafeta startovala ve složení: David Svoboda (olympijský vítěz v moderním pětiboji z Londýna 2012), Jirka Ježek (mnohonásobný paralympijský vítěz v cyklistice), Jirka „Čurda“ Csirik (elitní český atlet, specialista na vytrvalostní běhy a půlmaratony) a Jakub Maleček (juniorský moderní pětibojař, mistr ČR do 19 let) měla opět svůj den. Běželo se nám všem skvěle ale, především Jirka Ježek běžel na svoje možnosti mimořádně rychle. Vše souvisí se vším, lipenská příroda, parádní trať a jedinečná, strhující atmosféra nás vyhecovala k maximálním výkonům, které byly odměněny vítězstvím.

Co na to Jirka Ježek? 

„Běh dříve nebýval můj šálek kávy, 20 let mi ho zakazovali, ale jak jsem skončil reprezentační kariéru, znovu jsem lásku k běhu objevil. Nyní běžecké tréninky kombinuji s cyklistikou. Zprvu jsem váhal, zda být součástí týmu a postavit se na start, nejsem závodní běžec. Nakonec jsem neodolal a bylo mi potěším i výzvou, být členem štafety s tak skvělými sportovci“, říká Jirka Ježek.

Kalokagathia aliance při slavnostním otevření Creative Hub na UK FTVS

SPORT A VZDĚLÁNÍ!

SPORT a VZDĚLÁNÍ!

 

Jedno bez druhého nefunguje. Konfucius kdysi řekl: „Učte se, jako byste se hnali za někým, koho nemůžete dohonit, a jako by to byl někdo, koho nechcete ztratit!“

Ztotožňujeme se s tímto výrokem a snažíme se podporovat naši alma mater, která nám dává vzdělání. Aktuálně tak činíme symbolickou účastí a přestřižením stuhy při otevření CREATIVE HUB prostoru, který bude na UK FTVS sloužit jako místo relaxace a setkávání.

„Mám z tohoto krásného nového místa velkou radost, neboť pro mne jako studenta je takový prostor důležitý“, dodává David.

 

…..ODPOČINEK DĚLÁ MISTRY! 

MS ve středním Quadrathlonu, Brigg (GBR)

Severoanglické městečko Brigg bylo dějištěm MS v Quadrathlonu na středních tratích, na které se Tomáš Svoboda vydal obhajovat loňské druhé místo. Přes příjemné a slunečné počasí po příjezdu se nedělní závod konal v typicky anglickém, chladném a deštivém počasí.

Po 1500m plavání v neoprenech si Tomáš vypracoval cca dvouminutový náskok, který udržel i během 40km deštivé cyklistiky. Na pomalejším a těžším kajaku, vypůjčeném v místní loděnici podle očekávání náskok z prvních dvou disciplín ztratil a byl předjet dvěma spolupracujícími, silnými kajakáři. Kvůli většímu vyčerpání z kajaku a svalovým křečím naopak oproti očekávání nesbíhal soupeře tak rychle a snadno jako obvykle a v cíli skončil druhý. Loňské druhé místo se podařilo obhájit a získat další cenné body do světového poháru. Super výsledek. Pokud se podaří vychytat mouchy bude to už úplně dokonalé :).

Příštím závodem pro nás bude plzeňské druhé kolo Českého poháru v týmovém běhu, kde budeme obhajovat první místo z Prahy. Sestava bude opět vynikající.

Bobr Cup muži

1. 10. 2022

MČR extrémních štafet.

Více o závodu zde. Oficiální výsledky.

Sestava Kalokagathia Aliance (muži)

15km přespolní běh - Vít Pavlišta
25km horské kolo - Michal Kaněra
6,5km kajak - Adam Satke

Bobr Cup ženy

1. 10. 2022

MČR extrémních štafet

Více o závodu zde. Oficiální výsledky.

Sestava Kalokagathia Aliance (ženy):

15km přespolní běh - Barbora Macurová
25km horské kolo - Simona Spěšná
6,5km kajak - Martina Satková

Hory Bory

3. 9. 2022

330km běžecký štafetový závod desetičlenných týmů ze severu Beskyd na Pálavu.

Gigaczech

27. 8. 2022

Závod pětičlenných smíšených týmů v kombinaci silniční kolo, inline, běh, plavání a horské kolo.

Sestava Kalokagathia Aliance:

Jonáš Vojtěch - 82 km silniční kolo

Zuzana Kocumová - 25 km inline brusle

Pavel Brýdl - 20,2 km běh

Alena Benešová - 2,4 km plavání

Vojtěch Bednarský - 48 km horské kolo

Xterra Czech, European Championships

13. 8. 2022

Závod tříčlenných štafet při ME v Xterra triathlonu, Prachatice

Sestava Kalokagathia Aliance:

Tomáš Svoboda - 1500 m plavání

Michal Kaněra - 33 km horské kolo

Pavel Štěpáník - 10,5 km běh

RunCzech Pražská štafeta

23. 6. 2022

Běžecká štafeta čtyřčlenných týmů na 4 x 5 km ve Stromovce

Oficiální výsledky závodu Pražská štafeta.

Sestava Kalokagathia Aliance:

Jan Volár

Lukáš Olejníček

Pavel Kubričan

Pavel Štěpáník

250 Český Ráj

27. 5. 2022

3. ročník běžecké štafety osmičlenných týmů na 250km trati Českým Rájem

Vltava Run

14. 5. 2022

9. ročník závodu běžeckých štafet podél Vltavy ze Zadova do Prahy.

Sztafeta Górska

9. 4. 2022

75km běžecký závod tříčlenných štafet horským terénem. Kudowa Zdrój (POL)

Kalokagathia Aliance:

Ondřej Fejfar - 1. etapa 29,5 km

Dominik Sádlo - 2.etapa 21,5 km

Pavel Brýdl - 3.etapa 25 km

Krkonošská 70

12. 3. 2022

70km závod pětičlenných hlídek v běžeckém lyžování. Špindlerův Mlýn

Ještěd Skyrace 24 Winter

8. 1. 2022

Zimní závod pětičlenných týmů o maximální počet výběhů na Ještěd a zpět v časovém limitu 24 hodin.

Kompletní výsledky závodu Ještěd Skyrace 24.

Sestava Kalokagathia Aliance:

Pavel Brýdl 5 okruhů

Jiří Csirik 4 okruhy

Michal Suchý 4 okruhy

Drahomír Randa 4 okruhy

Lukáš Červenka 4 okruhy

Vlog ze závodu ke shlédutí na kanále youtube.

250 Český Ráj

17. 9. 2021

250 km dlouhý štafetový běh Českým Rájem se startem a cílem v Sedmihorkách.

Vltava Run

11. 9. 2021

Štafetový běh podél Vltavy. 360 km ze Zadova do Prahy.

Úspěšná obhajoba týmové výhry z ročníku 2020 opět v novém traťovém rekordu.

Video ze závodu Vltava Run ke zhlédutí na youtube.

Oficiální výsledky zde.

 

Sestava Kalokagathia Aliance:

Viktor Šinágl

Jan Sýkora

Damián Vích

Lukáš Olejníček

Jan Halberštát

Vít Hlaváč

Jiří Csirik

Miroslav Rypl

Petr Šťastný

Martin Borák

Pavel Štěpáník

Josef Soukup

 

 

Morava Run

14. 8. 2021

Štafetový běh podél řeky Moravy. 270 km na trase Dolní Morava - Lanžhot.

MS Quadrathlon

26. 6. 2021

Závod štafet při mistrovství světa ve středním quadrathlonu, Týn nad Vltavou

Video ze závodu můžete shlédnoun na youtube.

Sestava Kalokagathia Aliance:

Tomáš Svoboda - plavání 1500 m

Jiří Ježek - cyklistika 36,5 km

David Samec - kajak 8 km

Miroslav Rypl - běh 8 km

Xterra Czech

19. 6. 2021

SP v cross triatlonu, Prachatice

Týmové video ze štafetového závodu při Xterra Czech můžete shlédnout na youtube.

Sestava Kalokagathia Aliance:

František Linduška - 1500 m plavání

Petr Šťastný - 33 km horské kolo

Jiří Csirik - 10 km běh

Run Labe Run

23. 5. 2021

Běžecký štafetový závod. 380 km, Špindlerův Mlýn - Děčín. Traťový rekord 23:30:30 hod.

Run Berounka Run

10. 10. 2020

Plzeň - Praha Traťový rekord

Jiří Csirik - běh 21km

Vladimír Srb - běh 19,6km

Filip Žižka - běh 22,3km

David Svoboda - běh 19,5km

David Vaš - běh 23,9km

Lukáš Červenka - běh 21,8km

VltavaRun

19. 9. 2020

Zadov - Praha Traťový rekord

Xterra Czech

6. 9. 2020

Prachatice

Tomáš Svoboda - plavání 1500m

Karel Zadák - MTB 33km

David Svoboda - běh 10km

Gigathlon

31. 8. 2020

Camp Mělník

Tomáš Svoboda - plavání

Petra Veselá - inline brusle

Karel Zadák - MTB

Zuzana Boháčová - silniční cyklistika

Ondřej Fejfar - běh

 

ME ve sprint kvadriatlonu

4. 7. 2020

Kaposvár (HUN), 1. místo

Tomáš Svoboda - plavání 750m

Jiří Ježek - cyklistika 20km

Matyáš Moudrý - kajak 4,5km

David Svoboda - běh 5km

 

MČR extrémních štafet – Bobr Cup

5. 10. 2019

Litovel (CZE), 3.místo

Craft Team Running – 3.kolo ČP

24. 8. 2019

Lipno nad Vltavou (CZE), 1.místo a celkové 1. místo v seriálu

Xterra Germany

17. 8. 2019

Zittau (GER), 1. místo

Tomáš Svoboda - plavání 1,1 km
Vladislav Karásek - cyklistika MTB 30 km
David Svoboda - běh 10 km

Zátopkova 10

11. 8. 2019

Stará Boleslav (CZE), 1.místo

Tomáš Svoboda - běh 5 km
David Svoboda - běh 5 km

ME Xterra Czech

3. 8. 2019

Prachatice (CZE), 1. místo

Plavání 1,5 km – Tomáš Svoboda
Cyklistika MTB 33 km– Marek Rauchfuss
Běh 10,5 km – David Svoboda

MS ve sprint kvadriatlonu

20. 7. 2019

(0,75 – 20 -4,6 – 5), Kaposvar (HUN), 1.místo

Plavání – Jakub Kačerovský
Cyklistika – Filip Konrád
Kajak – Vojtěch Labuť
Běh – David Svoboda

Backwaterman Swimrun Marathon

3. 7. 2019

Stausee Ottenstein (AUT), 2.místo

ME ve sprint kvadriatlonu

29. 6. 2019

Werdau (GER), 1.místo

Plavání 750 m – Dan Tikovský
Cyklistika 20 km – Jiří Ježek
Kajak 4 km – Matyáš Moudrý
Běh 5 km – David Svoboda

ME ve středním kvadriatlonu

22. 6. 2019

Týn nad Vltavou (CZE), 1.místo

Matěj Kozubek - plavání 750 m
Lukáš Kočař - cyklistika 20 km
Matyáš Moudrý - kajak 4 km
Jiří Csirik - běh 5 km

Craft team running – 2.kolo ČP

1. 6. 2019

Plzeň, 1. místo

Sestava Kalokagathia Aliance:

Tomáš Svoboda
David Svoboda
Jan Kuf
Jan Sýkora

Craft team Running

8. 5. 2019

(21,2 km běh v šestnácti úsecích) – 1.kolo ČP, Praha – Portheimka, 1. místo

Sestava Kalokagathia Aliance:

Tomáš Svoboda
David Svoboda
Jan Friš
Jan Sýkora

MS ve sprint kvadriatlonu

1. 9. 2018

(0,75 – 20 – 4,5 – 5), Ratscher am Bergsee (GER), 1.místo

Tomáš Svoboda - plavání 750 m a cyklistika 20 km
Matyáš Moudrý - kajak 4,5 km
David Svoboda - běh 5 km

MS ve středním kvadriatlonu

2. 7. 2018

Týn nad Vltavou (CZE), 1. místo

Štafeta zkrácena na vzdálenost sprintu

Jan Micka - plavání 750m
Lukáš Kočař - cyklistika 20 km
David Kotrč - kajak 4,5 km
Jiří Csirik - běh 5 km

MS v dlouhém kvadriatlonu

3. 6. 2018

Hannover (GER), 1.místo

Tomáš Svoboda - 3,8 km plavání
Filip Konrád - 90 km cyklistika
David Kotrč - 20 km kajak
Jiří Csirik - běh 21 km

ME ve středním kvadriatlonu

19. 5. 2018

Křetínka (CZE), 1.místo

Tomáš Svoboda - plavání 1,5 km
Lukáš Kočař - cyklistika 40 km
David Kotrč - kajak 8 km
Jiří Csirik - běh 10 km

Mistrovství světa ve sprint Kvadriatlonu

13. 8. 2017

(Cyklistický úsek pro závod štafet zrušen,0,750 – 4 – 5), Komárno (SVK) 1. místo

Matěj Kozubek - plavání 750 m
David Kotrč - kajak 4,5 km
Tomáš Svoboda - běh 5 km

3.6. Mistrovství světa v dlouhém kvadriatlonu

6. 3. 2017

(4-90-20-20), Křetínka (CZE), 1. místo

Matěj Kozubek - plavání 4 km
Tomáš Okrouhlický - cyklistika 90 km
David Kotrč - kajak 20 km
Tomáš Svoboda - běh 20 km

Tomáš Svoboda

Triatlon, aquatlon, biathle, kvadriatlon.

Reprezentant ČR v olympijském triatlonu. Mistr světa a mistr Evropy v kvadriatlonu, biathle a aquathlonu. 1. místo ve světových žebříčcích v kvadriatlonu a aquathlonu.

Vlajkonoš výpravy na prvních Evropských hrách v Baku 2015 (olympijský triatlon) a na prvních World Beach Games 2019 v Dauhá (aquatlon). Ročník 1985.

 

Člen Kalokagathia Aliance:

2022
 
13.8. - Xterra Czech, European Championships, Prachatice - 1. místo
 
2021
 
26.6. MS ve středním kvadriatlonu, Týn nad Vltavou (CZE), 1. místo
14.-15.8. Morava Run, Dolní Morava - Lanžhot, 1. místo
17.-18.9. 250 Český Ráj, Sedmihorky, 2. místo

2020

27.6. ME ve sprint kvadriatlonu, Kaposvar (HUN), 1. místo
29.-30.8. Gigathlon Czech, Mělník (CZE), 2. místo
5.9. Xterra Czech, Prachatice (CZE), 1. místo
19.9. VltavaRun, Zadov - Praha (CZE), 1. místo

2019

8.5. Craft team Running  – 1.kolo ČP, Praha – Portheimka, 1. místo
1.6. Craft team running – 2.kolo ČP, Plzeň, 1. místo
3.7. Backwaterman Swimrun Marathon, Stausee Ottenstein (AUT), 2.místo
3.8. ME Xterra Czech, Prachatice (CZE), 1. místo
11.8. Zátopkova 10, Stará Boleslav (CZE), 1.místo
17.8. Xterra Germany, Zittau (GER), 1. místo

2018

19.5. ME ve středním kvadriatlonu, Křetínka (CZE), 1.místo
3.6. MS v dlouhém kvadriatlonu, Hannover (GER), 1.místo
1.9. MS ve sprint kvadriatlonu (0,75 – 20 – 4,5 – 5), Ratscher am Bergsee (GER), 1.místo

2017

3.6. Mistrovství světa v dlouhém kvadriatlonu, Křetínka (CZE), 1. místo
13.8. Mistrovství světa ve sprint Kvadriatlonu, Komárno (SVK) 1. místo

David Svoboda

Moderní pětiboj

Trojnásobný olympionik (Peking 2008, Londýn 2012, Rio de Janeiro 2016) a olympijský vítěz z Londýna 2012. Světový a olympijský rekordman. Mistr Evropy, vicemistr světa a armádní mistr světa.

Ročník 1985

Klub: ASC Dukla Praha

www.david-svoboda.cz

 

Člen Kalokagathia Aliance:

2021

23.5. Run Labe Run, Špindlerův Mlýn - Děčín, 1.místo
14.-15.8. Morava Run, Dolní Morava - Lanžhot, 1. místo
 

2020

27.6. ME ve sprint kvadriatlonu, Kaposvar (HUN), 1. místo 
5.9. Xterra Czech, Prachatice (CZE), 1. místo
19.9. VltavaRun, Zadov - Praha (CZE), 1. místo
10.10. Run Berounka Run, Plzeň - Praha (CZE), 1. místo

2019

8.5. Craft team Running – 1.kolo ČP, Praha – Portheimka, 1. místo
1.6. Craft team running – 2.kolo ČP, Plzeň, 1. místo
29.6. ME ve sprint kvadriatlonu, Werdau (GER), 1.místo
3.7. Backwaterman Swimrun Marathon, Stausee Ottenstein (AUT), 2.místo
20.7. MS ve sprint kvadriatlonu, Kaposvar (HUN), 1.místo
3.8. ME Xterra Czech, Prachatice (CZE), 1. místo
11.8. Zátopkova 10, Stará Boleslav (CZE), 1.místo
17.8. Xterra Germany, Zittau (GER), 1. místo
24.8. Craft Team Running – 3.kolo ČP, Lipno nad Vltavou (CZE), 1.místo a celkové 1. místo v seriálu

2018

1.9. MS ve sprint kvadriatlonu, Ratscher am Bergsee (GER), 1.místo

Jan Micka

Plavání

Český reprezentant a trojnásobný olympionik (Londýn 2012, Rio de Janeiro 2016, Tokio 2021). Český rekordman na 1500m, 800m a 400m Volný Způsob.

Ročník 1995

Klub: USK Praha

 

Člen Kalokagathia Aliance:

2018

2.7. MS ve středním kvadriatlonu (štafeta zkrácena na vzdálenosti sprintu 0,75 – 20 – 4 – 5), Týn nad Vltavou (CZE), 1. místo

Jiří Ježek

Cyklistika

Šestinásobný paralympijský vítěz a mistr světa. Nejúspěšnější paralympijský cyklista historie, který vždy rád závodí se zdravými nejen v rámci Kalokagathia Aliance.

Ročník 1974

 

Člen Kalokagathia Aliance:

2021

26.6. MS ve středním kvadriatlonu, Týn nad Vltavou (CZE), 1. místo

2020

27.6. ME ve sprint kvadriatlonu, Kaposvar (HUN), 1. místo

2019

29.6. ME ve sprint kvadriatlonu (0,75 – 20 – 4,5 – 5), Werdau (GER), 1.místo
24.8. Craft Team Running – 3.kolo ČP, Lipno nad Vltavou (CZE), 1.místo a celkové 1. místo v seriálu

Jan Kuf

Moderní pětiboj

Reprezentant ČR a účastník Olympijských her Rio de Janeiro 2016 a Tokio 2021 (8. místo). Bronz z individuálního závodu na mistrovství světa 2014 a zlato a stříbro ve smíšené štafetě v roce 2015 a 2017. Mistr Evropy v individuálním závodě i ve štafetě v roce 2016.

Ročník 1991

Klub ASC Dukla Praha

 

Člen Kalokagathia Aliance:

2019

1.6. Craft team running – 2.kolo ČP, Plzeň, 1. místo

Lukáš Kočař

Triatlon

Ročník 1992

Stříbrný na MS v Cross triatlonu 2023 a Bronzový v roce 2019. Mistr ČR v Xterra triatlonu, v half-Ironmanu a v zimním triatlonu. Vítěz ankety Král českého triatlonu 2020.

Klub: Konrad Tools Team

 

Člen Kalokagathia Aliance:

2022

14.-15.5. Vltava Run, Zadov - Praha, 1. místo

2019

22.6. ME ve středním kvadriatlonu (závod štafet 0,75 – 20 – 4 – 5), Týn nad Vltavou (CZE), 1.místo

2018

19.5. ME ve středním kvadriatlonu (1,5 – 40 – 8 – 5), Křetínka (CZE), 1.místo
2.7. MS ve středním kvadriatlonu (štafeta zkrácena na vzdálenosti sprintu 0,75 – 20 – 4 – 5), Týn nad Vltavou (CZE), 1. místo

Kristián Hynek

Cyklistika

Reprezentant ČR v marathonu na horských kolech. Jedna stříbrná (2019) a dvě bronzové medaile (2012, 2016) z mistrovství světa a stejná medailová bilance i z mistrovství Evropy.

Ročník 1980

Klub: Vitalo Future Cycling Team

 

Člen Kalokagathia Aliance:

2019

5.10. MČR extrémních štafet – Bobr Cup, Litovel (CZE), 3.místo

Adam Satke

V úspěšné sezóně 2019 získal na mistrovství Evropy ve Slovinsku bronz jako jednotlivec a zlato v soutěži družstev v klasickém sjezdu a s družstvem ještě přidal stříbro ve sprintu. Na mistrovství světa ve Španělsku ve sprintu byl s českým týmem třetí v soutěži družstev.

Ročník 1994

Klub: Kanoe Klub Spoj Brno

 

Marek Rauchfuss

Cyklistika

Reprezentant ČR v MTB marathonu. Bronzový na mistrovství světa v zimním triatlonu a 5. na MČR v crosscountry 2019.

Ročník 1990

Klub: Kross Bikeranch

 

Člen Kalokagathia Aliance:

2019

3.8. ME Xterra Czech, Prachatice (CZE), 1. místo

Jan Čelůstka

Triatlon

Reprezentant ČR a olympionik (Londýn 2012). Mistr Evropy v Cross triathlonu 2013 a 4. na mistrovství Evropy ve sprint triathlonu 2019.

Ročník 1982

 

Člen Kalokagathia Aliance:

2022

14.-15.5. Vltava Run, Zadov - Praha, 1. místo

2019

5.10. MČR extrémních štafet – Bobr Cup, Litovel (CZE), 3.místo

Matěj Kozubek

Dálkové plavání

Seniorský reprezentant ČR. Účastník OH v Tokiu 2021, 4. místo na MS 2019 v závodě na 5 km. Mistr ČR na 5 km, 10 km a 25 km.

Klub: Bohemians Praha

 

Člen Kalokagathia Aliance:

2017

3.6. Mistrovství světa v dlouhém kvadriatlonu, Křetínka (CZE), 1. místo
13.8. Mistrovství světa ve sprint Kvadriatlonu, Komárno (SVK) 1. místo

2019

22.6. ME ve středním kvadriatlonu, 1.místo

David Kotrč

Kanoistika

Reprezentant ČR v marathonu na deblkajaku.
3. místo na MS ve středním kvadriatlonu 2021.

Ročník 1992

Klub: Kanoistika Zbraslav

 

2018

19.5. ME ve středním kvadriatlonu (1,5 – 40 – 8 – 5), Křetínka (CZE), 1.místo
3.6. MS v dlouhém kvadriatlonu (3,8 – 90 – 20 – 21), Hannover (GER), 1.místo
2.7. MS ve středním kvadriatlonu (štafeta zkrácena na vzdálenosti sprintu 0,75 – 20 – 4 – 5), Týn nad Vltavou (CZE), 1. místo

2017

3.6. Mistrovství světa v dlouhém kvadriatlonu (4-90-20-20), Křetínka (CZE), 1. místo
13.8. Mistrovství světa ve sprint Kvadriatlonu (Cyklistický úsek pro závod štafet zrušen,0,750 – 4 – 5), Komárno (SVK) 1. místo

Tomáš Okrouhlický

Cyklistika

Český profesionál v silniční cyklistice. Třetí na mistrovství republiky v časovce 2013. Několikanásobný akademický mistr ČR a mistr ČR v časovce dvojic

Ročník: 1985

Klub: LAWI Stars-GIANT

 

2017

3.6. Mistrovství světa v dlouhém kvadriatlonu (4-90-20-20), Křetínka (CZE), 1. místo

Jiří Csirik

Běh – dlouhé tratě

Bývalý cyklista a člen širší české vytrvalecké špičky. 3. místo na Pražském půlmaratonu 2019.

Osobní rekordy: 10km 32:14, půlmaraton 1:09:54

Ročník 1992

Klub: Atletika Písek

 

Člen Kalokagathia Aliance:

2022

8.-9.1. Ještěd Skyrace 24 Winter - 1. místo, traťový rekord
14.-15.5. Vltava Run, Zadov - Praha, 1. místo
27.-28.5. 250 Český Ráj, kemp Sedmihorky, 1. místo

2021

23.5. Run Labe Run, Špindlerův Mlýn - Děčín, 1.místo
19.6. Xterra Czech, Prachatice, 1. místo
14.-15.8. Morava Run, Dolní Morava - Lanžhot, 1. místo
11.-12.9. Vltava Run, Zadov - Praha, 1. místo
17.-18.9. 250 Český Ráj, Sedmihorky, 2. místo

2020

19.9. VltavaRun, Zadov - Praha (CZE), 1. místo
10.10. Run Berounka Run, Plzeň - Praha (CZE), 1. místo

2019

22.6. ME ve středním kvadriatlonu (štafetový závod zkrácen na vzdálenost sprintu 0,75 – 20 – 4 – 5), Týn nad Vltavou (CZE), 1.místo
24.8. Craft Team Running – 3.kolo ČP, Lipno nad Vltavou (CZE), 1.místo a celkové 1. místo v seriálu

2018

19.5. ME ve středním kvadriatlonu (1,5 – 40 – 8 – 5), Křetínka (CZE), 1.místo
3.6. MS v dlouhém kvadriatlonu (3,8 – 90 – 20 – 21), Hannover (GER), 1.místo
2.7. MS ve středním kvadriatlonu Týn nad Vltavou (CZE), 1. místo

Filip Konrád

Triatlon

Amatérský triatlonista a vítěz v Age Group na Challenge Prague Triathlonu 2019 na vzdálenostech polovičního Ironmana.

Ročník 1986

Klub: Konrad Tools Team

 

Člen Kalokagathia Aliance:

2019

20.7. MS ve sprint kvadriatlonu (0,75 – 20 -4,6 – 5), Kaposvar (HUN), 1.místo

2018

3.6. MS v dlouhém kvadriatlonu (3,8 – 90 – 20 – 21), Hannover (GER), 1.místo

Matyáš Moudrý

Kanoistika

Ročník 2002

Juniorský reprezentant ČR. 2. místo v závodě Olympijských nadějí v disciplíně K4 500m.

Klub: Kanoistika Zbraslav

 

Člen Kalokagathia Aliance:

2020

27.6. ME ve sprint kvadriatlonu, Kaposvar (HUN), 1. místo

2019

22.6. ME ve středním kvadriatlonu (štafetový závod zkrácen na vzdálenost sprintu 0,75 – 20 – 4 – 5), Týn nad Vltavou (CZE), 1.místo
29.6. ME ve sprint kvadriatlonu (0,75 – 20 – 4,5 – 5), Werdau (GER), 1.místo

2018

1.9. MS ve sprint kvadriatlonu (0,75 – 20 – 4,5 – 5), Ratscher am Bergsee (GER), 1.místo

Jan Friš

Běh – střední tratě

Reprezentant ČR na 1500m a trojnásobný účastník ME v hale (2015, 2017, 2019). Stříbrná medaile na Universiádě 2019 na 1500m.

Ročník 1995

Klub: ASC Dukla Praha

 

Člen Kalokagathia Aliance:

2019

8.5. Craft team Running (21,2 km běh v šestnácti úsecích)  – 1.kolo ČP, Praha – Portheimka, 1. místo

Jan Sýkora

Běh – střední tratě

Mistr ČR do 23 let.

Sříbrný a bronzový na MČR na 1500m mužů. Stříbrný na MČR v krosu 2019 v kategorii „Muži mílaři“. Finalista Diamantové ligy v Curychu běžců do 23 let.

Ročník 1992

Klub: TJ/ASC Dukla Praha

 

Člen Kalokagathia Aliance:

2021

11.-12.9. Vltava Run, Zadov - Praha (CZE), 1. místo

2020

19.9. VltavaRun, Zadov - Praha (CZE), 1. místo

2019

8.5. Craft team Running – 1.kolo ČP, Praha – Portheimka, 1. místo
1.6. Craft team running – 2.kolo ČP, Plzeň, 1. místo

Dan Tikovský

Plavání

Klub: Bohemians Praha

Ročník 2001

 

Člen Kalokagathia Aliance:

2019

29.6. ME ve sprint kvadriatlonu (0,75 – 20 – 4,5 – 5), Werdau (GER), 1.místo

Jakub Kačerovský

Plavání

Juniorský reprezentant ČR v dálkovém plavání.

Ročník 2001

Klub: USK Praha

 

Člen Kalokagathia Aliance:

2019

20.7. MS ve sprint kvadriatlonu (0,75 – 20 -4,6 – 5), Kaposvar (HUN), 1.místo

Vojtěch Labuť

Kanoistika

Ročník 2001

Klub: Kanoistika Zbraslav

 

Člen Kalokagathia Aliance:

2019

20.7. MS ve sprint kvadriatlonu (0,75 – 20 -4,6 – 5), Kaposvar (HUN), 1.místo

Vladislav Karásek

Cyklistika

Ročník 1985

Klub: Orbea Lawi Team

 

Člen Kalokagathia Aliance:

2019

17.8. Xterra Germany, Zittau (GER), 1. místo

Jakub Maleček

Moderní pětiboj

Mistr ČR a celkový vítěz Českého poháru 2019 v kategorii do 19 let. Finalista ME i MS do 19 let. 7. místo ve světovém žebříčku do 19 let.

Ročník 2001

Klub: TJ Dukla Praha

 

Člen Kalokagathia Aliance:

2021

17.-18.9. 250 Český Ráj, Sedmihorky, 2. místo

2019

24.8. Craft Team Running – 3.kolo ČP, Lipno nad Vltavou (CZE), 1.místo a celkové 1. místo v seriálu

Karel Zadák

Xterra, silniční triatlon, veslování

Juniorský i seniorský mistr ČR ve veslování, 7.místo Mistrovství Evropy 2014
7x mistr ČR v Xterra (terénní triatlon), Vicemistr Evropy v Xterra, 7 x mistr ČR v dlouhé duatlonu, Mistr ČR ve střední triatlonu, 1. místo IRONMAN World Championship Nice 70.3 AG 40+. V roce 2019 zakončil bohatou sportovní karieru 10. místem na mistrovství světa Xterra na Havajském ostrově Maui. V současnosti trenér triatlonu pro 2BWINNER TEAM s mezinárodním certifikátem trenéra Xterra.

Osobní rekordy běh: ½ maraton - 1:13:14, 10 km - 32:58, 5 km - 15:48

Ročník 1978

Klub: 2BWINNER TEAM

 

Členem Kalokagathia Aliance

2021

23.5. Run Labe Run, Špindlerův Mlýn - Děčín, 1.místo

2020

29.-30.8. Gigathlon Czech, Mělník (CZE), 2. místo

5.9. Xterra Czech, Prachatice (CZE), 1. místo

19.9. VltavaRun, Zadov - Praha (CZE), 1. místo

Ondřej Fejfar

Vytrvalostní běžec, reprezentant ČR v běhu do vrchu.

 

Člen Kalokagathia Aliance:

2022

9.4. Sztafeta Górska, Kudowa Zdrój (POL), 1. místo

2020

29.-30.8. Gigathlon Czech, Mělník (CZE), 2. místo

Petra Veselá

Reprezentantka v překážkových bězích (OCR, Spartan) a v běžeckém lyžování.

 

Členkou Kalokagathia Aliance:

2020

29.-30.8. Gigathlon Czech, Mělník (CZE), 2. místo

Zuzana Boháčová

Cyklistika

 

Členkou Kalokagathia Aliance

2020

29.-30.8. Gigathlon Czech, Mělník (CZE), 2. místo

Přemysl Švarc

Olympijský triatlon, sprint triatlon, half Ironman.
Reprezentant ČR v olympijském triatlonu. Účastník OH v Londýně 2012. 5. na MS v triatlonu do 23 let (Lausanne, 2006). Mnohonásobný mistr ČR a několik umístění v top 10 v závodech SP a v sérii Challenge.

Ročník 1985

Klub: Slávia VŠ Plzeň (plavání a triatlon), AK Škoda Plzeň (atletika). Nejvyšší italské, německé a francouzské ligové soutěže týmů (2004-2017)

 

Členem Kalokagathia Aliance:

2020

19.9. VltavaRun, Zadov - Praha (CZE), 1. místo

Martin Borák

Cyklistika, běh.

Vítězství na regionálních cyklistických závodech MTB i road, účasti na českých i evropských etapových závodech v silniční cyklistice. 46. místo na MČR v silniční cyklistice (2016).
7. místo na MČR SkyMaraton 2020 (Černá hora). Pravidelné umístění v top 10 v Golden Trail sérii (CZ/SK/PL). 1/2 mrathon Praha 2019 - 1:17:03. 9. místo - Jesenický marathon 2019.

Ročník 1990

Klub: IN-LIFE Cycling Team

 

Členem Kalokagathia Aliance:

2022

14.-15.5. Vltava Run, Zadov - Praha, 1. místo

3.-4.9. Hory Bory, Beskydy - Pálava, 1. místo

2021

14.-15.8. Morava Run, 1. místo

11.-12.9. Vltava Run, 1. místo

2020

19.9. VltavaRun, Zadov - Praha (CZE), 1. místo

Lukáš Olejníček

Atletika - běhy na dlouhé traťe

Čtyřnásobný mistr ČR na 3000m překážek (8:51,39). Trojnásobný mistr ČR na 10000m (30:10,58).

Ročník 1988

Klub: VSK Univerzita Brno

 

Členem Kalokagathia Aliance:

2022

14.-15.5. Vltava Run, Zadov - Praha, 1. místo

27.-28.5. 250 Český Ráj, kemp Sedmihorky, 1. místo

23.6. RunCzech Pražská štafeta, Praha, 1. místo

3.-4.9. Hory Bory, Beskydy - Pálava, 1. místo

2021

23.5. Run Labe Run, Špindlerův Mlýn - Děčín, 1.místo

14.-15.8. Morava Run, Dolní Morava - Lanžhot, 1. místo

11.9. Vltava Run, Zadov - Praha, 1. místo

2020

19.9. VltavaRun, Zadov - Praha (CZE), 1. místo

Filip Žižka

Atletika - běhy na střední a dlouhé traťe , běh na lyžích
Bývalý reprezentant a medailista z MČR v běhu na lyžích. Účastník Evropské olympiády mládeže (2011) a Mistrovství světa juniorů (2013). Bronzový na MČR v běhu na 5 000 m a vícemistr v běhu na 1 500 m na AMČR.
Osobní rekordy: 800m - 1:56,27; 1000m - 2:29,53; 1500m - 3:56,65; 2000m - 5:30,11; 3000m - 8:35,01; 5000m - 15:02,50; 10000m - 32:08

Ročník 1993

Klub: AK Bílina

 
Členem Kalokagathia Aliance:
 
2021

23.5. Run Labe Run, Špindlerův Mlýn - Děčín, 1.místo

2020
 
19.9. VltavaRun, Zadov - Praha (CZE), 1. místo
10.10. Run Berounka Run, Plzeň - Praha (CZE), 1. místo

Vladimír Srb

Plavání, dálkové plavání, triatlon, běh a orientační běh

Seniorský reprezentant ČR v dálkovém plavání. Trojnásobný veteránský mistr světa (2014 a 2016 půlmaraton, 2017 kros). Medailista z MČR postupně ve všech zmíněných sportech (dorost, senioři, veteráni).

Ročník 1978

 

Členem Kalokagathia Aliance:

2020

19.9. VltavaRun, Zadov - Praha (CZE), 1. místo

10.10. Run Berounka Run, Plzeň - Praha (CZE), 1. místo

Miroslav Rypl

Běh na lyžích

Reprezentant ČR v běžeckém lyžování. Účastník OH 2018, Pchjongčchang, MS 2017 - Lahti a MS 2019 - Seefeld (11. team sprint). Bronzový na Univerziádě v Kazachstánu (2017). Mnohonásobný mistr ČR (2017, 2018, 2019, 2020) a vítěz Zlaté lyže (2015, 2018).

Ročník 1992

Klub: eD system Bauer team

 

Členem Kalokagathia Aliance:

2022

12.3. Krkonošská 70, Špindlerův Mlýn, 1. místo

27.-28.5. 250 Český Ráj, kemp Sedmihorky, 1. místo

2021

23.5. Run Labe Run, Špindlerův Mlýn - Děčín, 1.místo

26.6. MS ve středním kvadriatlonu, Týn nad Vltavou (CZE), 1. místo

14.-15.8. Morava Run, 1.místo

11.-12.9. Vltava Run, Zadov - Praha (CZE), 1. místo

2020

19.9. VltavaRun, Zadov - Praha (CZE), 1. místo

Petr Šťastný

Cyklistika MTB (doplňkově běh)

Několikrát v top 10 na MČR v MTB marathonu (mistr ČR Masters), celková top 5 seriálu Kolo pro život a vícenásobný medailista na MČR v MTB ultramaratonu. Celkový vítěz Valachy tour (2018, 2019). Celkový vítěz Brněnského běžeckého poháru. 3. v silničním závodě v italské Veroně ALE la Merckx. a na stejném místě 7. na ME v silničním maratonu (2019).

Ročník 1988

Klub: Sport Import (dříve Česká Spořitelna Specialized)

 

Členem Kalokagathia Aliance:

2022

14.-15.5. Vltava Run, Zadov - Praha, 1. místo

2021

23.5. Run Labe Run - Špindlerův Mlýn - Děčín, 1. místo

19.6. Xterra Czech, Prachatice, 1. místo

11.-12.9. Vltava Run, Zadov - Praha, 1. místo

2020

19.9. VltavaRun, Zadov - Praha (CZE), 1. místo

 

David Vaš

Běhy na dlouhé traťe - maraton, půlmaraton

Člen nejužší domácí vytrvalecké špičky.

Osobní rekordy: maraton 2:23:05; půlmaraton 1:07:42; 10km 31:27; 10000 m 31:37.96; 5000 m 14:59.91; 1500m 4:11.44

Ročník 1990

Klub: TJ Sokol České Budějovice, Triexpert Milt Racing Team

 

Členem Kalokagathia Aliance

2020

10.10. Run Berounka Run, Plzeň - Praha (CZE), 1. místo

Lukáš Červenka

Olympijský triatlon, sprint triatlon
Reprezentant ČR v triatlonu. 3. v Českém poháru 2019. Akademický mistr ČR.

Ročník 1995

Klub: PTC coaching

 

Členem Kalokagathia Aliance

2022

8.-9.1. Ještěd Skyrace 24 Winter - 1. místo, traťový rekord

2020

10.10. Run Berounka Run, Plzeň - Praha (CZE), 1. místo

 

František Linduška

Reprezentant ČR v olympijském triatlonu. 5. v závodě Světového poháru. 5. na Mistrovství Evropy ve sprint-triatlonu.

Ročník: 1994

Klub:

 

Členem Kalokagathia Aliance:

2022

14.-15.5. Vltava Run, Zadov - Praha, 1. místo

27.-28.5. 250 Český Ráj, kemp Sedmihorky, 1. místo

3.-4.9. Hory Bory, Beskydy - Pálava, 1. místo

2021

23.5. Run Labe Run, Špindlerův Mlýn - Děčín, 1.místo

19.6. Xterra Czech, Prachatice, 1. místo

Barbora Macurová

Stříbrná medaile na MČR v půlmaratonu 2021.

Ročník: 1999

Klub: 2BWINNER

 

Členkou Kalokagathia Aliance:

2021

23.5. Run Labe Run, Špindlerův Mlýn - Děčín, 1.místo

Filip Bukovjan

Běžec - specialista na dlouhé tratě.

Ročník: 1990

Klub: 2BWINNER

 

Členem Kalokagathia Aliance:

2021

23.5. Run Labe Run, Špindlerův Mlýn - Děčín, 1.místo

Dominik Chlupáč

Cyklistika, běh.

Ročník:

Klub:

 

Členem Kalokagathia Aliance:

2021

23.5. Run Labe Run, Špindlerův Mlýn - Děčín, 1.místo

Martin Pargač

Triatlon, běh.

Ročník: 1985

Klub: 2BWINNER

 

Členem Kalokagathia Aliance:

2022

3.-4.9. Hory Bory, Beskydy - Pálava, 1. místo

2021

23.5. Run Labe Run, Špindlerův Mlýn - Děčín, 1.místo

David Samec

Kanoistika

Ročník: 2001

Klub: Kanoistika Zbraslav

 

Členem Kalokagathia Aliance

2021

26.6. MS ve středním kvadriatlonu, Týn nad Vltavou (CZE), 1. místo

Barbora Rajnoch

Moderní pětiboj
seniorská reprezentantka ČR

 

Členkou Kalokagathia Aliance:

2021

14.-15.8. Morava Run, 1. místo

Anna Roubíčková

Moderní pětiboj
seniorská reprezentantka ČR

 

Členkou Kalokagathia Aliance:

2021

14.-15.8. Morava Run, 1. místo

Aranka Chalupníková

Moderní pětiboj
reprezentantka ČR

 

Členkou Kalokagathia Aliance:

2021

14.-15.8. Morava Run, 1.místo

Jan Halberštát

Atletika
dlouhé tratě

 

Členem Kalokagathia Aliance:

2021

14.-15.8. Morava Run, 1. místo

11.-12.9. Vltava Run, 1. místo

Jiří Fencl

triatlon

 

Členem Kalokagathia Aliance:

2021

14.-15.8. Morava Run, 1. místo

Vít Hlaváč

Atletika - chůze

Seniorský reprezentant ČR - účastník LOH Tokio 2021 - 50 km chůze

 

Členem Kalokagathia Aliance:

2021

11.-12.9. Vltava Run, 1. místo

Viktor Šinágl

Atletika - běhy na střední a dlouhé tratě

 

Členem Kalokagathia Aliance:

2021

11.-12.9. Vltava Run, 1. místo

Damián Vích

Atletika - střední tratě

 

Členem Kalokagathia Aliance:

2021

11.-12.9. Vltava Run, 1. místo

Pavel Štěpáník

Atletika - dlouhé tratě

 

Členem Kalokagathia Aiance:

2022

14.-15.5. Vltav Run, Zadov - Praha, 1. místo

27.-28.5. 250 Český Ráj, kemp Sedmihorky, 1. místo

23.6. RunCzech Pražská štafeta, Praha, 1. místo

13.8. - Xterra Czech, European Championships, Prachatice - 1. místo

2021

11.-12.9. Vltava Run, Zadov - Praha, 1. místo

Josef Soukup

Atletika - dlouhé tratě

 

Členem Kalokagathia Aliance:

2021

17.-18.9. 250 Český Ráj, 2. místo

11.-12.9. Vltava Run, 1. místo

David Kindl

Moderní pětiboj
Seniorský reprezentant ČR

 

Členem Kalokagathia Aliance:

2021

17.-18.9. 250 Český Ráj, 2. místo

Matěj Lukeš

Moderní pětiboj/triatlon
juniorský reprezentant ČR v moderním pětiboji

 

Členem Kalokagathia Aliance:

2021

17.-18.9. 250 Český Ráj, 2. místo

Jan Toman

Moderní pětiboj
juniorský reprezentant ČR

 

Členem Kalokagathia Aliance:

2021

17.-18.9. 250 Český Ráj, 2. místo

Vít Doležal

Atletika - běh na dlouhé tratě

 

Členem Kalokagathia Aliance:

2021

17.-18.9. 250 Český Ráj, 2. místo

Pavel Brýdl

Skyrunner a specialista na běžecké maratony

 

Členem Kalokagathia Aliance:

2022

8.-9.1. Ještěd Skyrace 24 Winter, Ještěd - 1. místo, traťový rekord

9.4. Sztafeta Górska, Kudowa Zdrój (POL) - 1. místo

14.-15.5. Vltava Run, Zadov - Praha - 1.místo

27.-28.5. 250 Český Ráj, kemp Sedmihorky - 1. místo

27.8. Gigaczech, Mělník - 1. místo

Michal Suchý

Atletika - běh na dlouhé tratě

 

Členem Kalokagathia Aliance:

2022

8.-9.1. Ještěd Skyrace 24 Winter - 1. místo, traťový rekord

14.-15.5. Vltava Run, Zadov - Praha, 1. místo

27.-28.5. 250 Český Ráj, kemp Sedmihorky, 1. místo

3.-4.9. Hory Bory, Beskydy - Pálava, 1. místo

Drahomír Randa

běh - vytrvalostní závody

 

Členem Kalokagathia Aliance:

2022

8.-9.1. Ještěd Skyrace 24 Winter - 1. místo, traťový rekord

3.-4.9. Hory Bory, Beskydy - Pálava, 1. místo

Ondřej Moravec

Biatlon
Seniorský reprezentant ČR v biatlonu. Čtyřnásobný účastník zimních Olympijských her (Turín 2006, Vancouver 2010, Soči 2014, Pchjongčchang 2018) a trojnásobný medailista ze ZOH v Soči 2014 a šestinásobný medailista z MS.

 

Členem Kalokagathia Aliance:

2022

12.3. Krkonošská 70, Špindlerův Mlýn, 1. místo

Zdeněk Vítek

Biatlon
Seniorský reprezentant ČR v biatlonu. Čtyřnásobný olympionik (Nagano 1998, Salt Lake City 2002, Turín 2006, Vancouver 2010) a bronzový medailista z MS 2003, Chanty-Mansijsk.

 

Členem Kalokagathia Aliance:

2022

12.3. Krkonošská 70, Špindlerův Mlýn, 1. místo

Martin Jakš

Běh na lyžích
Seniorský reprezentant ČR v běhu na lyžích. Trojnásobný účastník zimních Olympijských her (Vancouver 2010, Soči 2014, Pchjongčchang 2018) a bronzový medailista ze štafety na OH 2010, Vancouver.

 

Členem Kalokagathia Aliance:

2022

12.3. Krkonošská 70, Špindlerův Mlýn, 1. místo

Jakub Gräf

Běh na lyžích
Seniorský reprezentant ČR v běhu na lyžích. Bronzový ze štafety na Universiádě 2017, Almaty.

 

Členem Kalokagathia Aliance:

2022

12.3. Krkonošská 70, Špindlerův Mlýn, 1. místo

Dominik Sádlo

Atletika
Český reprezentant a juniorský mistr Evropy v běhu do vrchu

 

Členem Kalokagathia Aliance:

2022
9.4. Sztafeta Górska, Kudowa Zdrój (POL), 1. místo

Vojtěch Bednarský

Triatlon, Xterra

 

Členem Kalokagathia Aliance:

2022

14.-15.5. Vltava Run, Zadov - Praha, 1. místo

27.8. Gigaczech, Mělník - 1. místo

Tomáš Hudec

Skyrunning, maraton

 

Členem Kalokagathia Aliance:
 

2022

14.-15.5. Vltava Run, Zadov - Praha, 1. místo

Jan Janů

Atletika
4. na MS v běhu do vrchu v individuálním závodě.
1. na MS v běhu do vrchu v soutěži družstev.

 

Členem Kalokagathia Aliance:

2022

27.-28.5. 250 Český Ráj, kemp Sedmihorky, 1. místo + traťový rekord

Jan Volár

Olympijský triatlon
Seniorský reprezentant a mistr ČR v triatlonu.

 

Členem Kalokagathia Aliance:

2022

23.6. RunCzech Pražská štafeta, Praha, 1. místo

Pavel Kubričan

Běh - dlouhé tratě, kanoistika

 

Členem Kalokagathia Aliance:

2022

23.6. RunCzech Pražská štafeta, Praha, 1. místo

Michal Kaněra

Horská kola

 

Členem Kalokagathia Aliance:

2022

13.8. - Xterra Czech, European Championships, Prachatice - 1. místo

1.10. MČR extrémních štafet - Bobr Cup, Litovel (CZE), 2. místo

Alena Benešová

Reprezentantka ČR v dálkovém plavání

 

Členkou Kalokagathia Aliance:

2022

27.8. Gigaczech, Mělník - 1. místo

Zuzana Kocumová

Reprezentantka ČR v běhu na lyžích a v překážkových bězích. Mistryně světa ve Spartan Race.

 

Členkou Kalokagathia Aliance:

2022

27.8. Gigaczech, Mělník - 1. místo

Jonáš Vojtěch

Silniční cyklistika

 

Členem Kalokagathia Aliance:

2022

27.8. Gigaczech, Mělník - 1. místo

Jiří Miler

 

Členem Kalokagathia Aliance:

2022

3.-4.9. Hory Bory, Beskydy - Pálava, 1. místo

Ondřej Jílek

Orientační běh

 

Členem Kalokagathia Aliance:

2022

3.-4.9. Hory Bory, Beskydy - Pálava, 1. místo

Filip Záveský

 

Členem Kalokagathia Aliance:

2022

3.-4.9. Hory Bory, Beskydy - Pálava, 1. místo

Peter Žáčik

Triatlon

 

Členem Kalokagathia Aliance:

2022

3.-4.9. Hory Bory, Beskydy - Pálava, 1. místo

Vít Pavlišta

Atletika - běh na dlouhé tratě

 

Členem Kalokagathia Aliance:

2022

1.10. MČR extrémních štafet - Bobr Cup, Litovel (CZE), 2. místo

Martina Satková

Vodní slalom a sjezd

 

Členkou Kalokagathia Aliance:

2022

1.10. MČR extrémních štafet Bobr Cup, Litovel, 1. místo

Simona Spěšná

Cyklistika - horské kolo

 

Členkou Kalokagathia Aliance:

2022

1.10. MČR extrémních štafet Bobr Cup, Litovel - 1. místo

Vltava Run

14.5.

Běžecká štafeta dvanáctičlenných týmů ze Šumavy do Prahy podél řeky Vltavy.

 

Týmovka

16.6.

Štafetový běh osmičlenných týmů.